حسینی کیا گفت: مهم ترین نتیجه مذاکرات این است که همه باور دارند نمی توان به آمریکا اعتماد کرد و متاسفانه در مدت اجرای برجام از ظرفیت های داخلی خود غافل شده ایم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، سیدجواد حسینی کیا در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 10 آبان) مجلس شورای اسلامی در موافقت با گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از اجرای برجام گفت: هدف از اجرای برجام رهایی از تحریم های ظالمانه بود و برای این کار رهبر انقلاب شروط نه گانه ای به رئیس جمهور ابلاغ کرد که رکن اصلی آن عدم اعتماد به آمریکا بود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز همه به یک نقطه رسیده ایم و می دانیم که آمریکا قابل اعتماد نیست، واقع بینان دو سال پیش مذاکره با آمریکای زورگو و غیرمنطقی را سودمند نمی دانستند اما خوشبینان تصور می کردند با مذاکره با آمریکا مشکلات کشور حل خواهد شد.

نماینده مردم سنقر در مجلس  اظهار داشت: خوشبختانه امروز همه به یک نقطه رسیده ایم و شاهد بودیم که رئیس جمهور در سخنرانی روز یکشنبه خود تاکید کرد مذاکره با آمریکا دیوانگی است. تعدادی از همین افراد تلاش کردند چهره آمریکا را بزک کنند و نگاه مردم را به آمریکا خوشبین کنند، برخی دیگر نیز نسبت به مذاکره با آمریکا بدبین بودند و با وجود حمایت از مذاکره کنندگان کشور آن ها را ترغیب به ایستادگی در برابر خواسته های نامشروع کردند اما در نهایت این افراد متهم به بی عقلی شدند.

نماینده مجلس با بیان اینکه امروز همه باور دارند که آمریکا غیر قابل اعتماد است، تاکید کرد: مهم ترین نتیجه مذاکرات این است که همه باور دارند نمی توان به آمریکا اعتماد کرد و متاسفانه در مدت اجرای برجام از ظرفیت های داخلی خود غافل شده ایم.

حسینی کیا خطاب به نمایندگان مجلس گفت: نسخه شفابخش امروز وحدت و حرکت زیر پرچم ولایت و نقطه آسیب در دولت و وزارت خارجه عدم توجه به شروط نه گانه رهبری است.

وی با بیان اینکه هسته ای را تعطیل کرده ایم اما هنوز تحریم ها پابرجاست، ادامه داد: امروز ترامپ دیوانه جز به نابودی کشورمان به چیز دیگری نمی اندیشد و خیال خام است که تصور کنیم دیگران به فکر ما هستند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: انتظار داریم به نقطه اول برگردیم و تاکید می کنم که ساحل امن اتکا به اقتصاد خودمان است که رهبری از  آن به اقتصاد مقاومتی یاد می کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج