رئیس‌جمهور با اشاره به ضرورت توسعه روابط بانکی ایران و سریلانکا در راستای گسترش مناسبات و همکاری‌های تجاری و اقتصادی دو کشور، اظهار امیدواری کرد با تلاش مسوولان دو کشور، روابط و همکاری‌های ایران و سریلانکا به نفع دو ملت بیش از پیش گسترش یابد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز شنبه هنگام دریافت استوارنامه «ام شریف انیس» سفیر جدید سریلانکا در تهران، بر ضرورت تلاش در راستای توسعه، تقویت و تحرک در مناسبات و همکاری‌های تهران و کلمبو تأکید کرد.

وی روابط ایران و سریلانکا را دوستانه و مثبت دانست و تصریح کرد: اراده دو دولت بر توسعه همه‌جانبه روابط و همکاری‌های فی‌مابین است و جمهوری اسلامی ایران آماده توسعه و تقویت همه جانبه مناسبات تجاری، اقتصادی، علمی و فرهنگی با سریلانکا است.

رئیس‌جمهور با اشاره به ضرورت توسعه روابط بانکی ایران و سریلانکا در راستای گسترش مناسبات و همکاری‌های تجاری و اقتصادی دو کشور، اظهار امیدواری کرد با تلاش مسئولان دو کشور، روابط و همکاری‌های ایران و سریلانکا به نفع دو ملت بیش از پیش گسترش یابد.

"ام شریف انیس» سفیر جدید سریلانکا نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رئیس‌جمهور کشورمان، به روابط دیرینه ایران و سریلانکا در بخش‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، تجاری و اقتصادی، اشاره کرد و بر ضرورت اهتمام و تلاش برای توسعه و تحرک در روابط و همکاری‌های دو کشور تأکید کرد.

توسعه روابط و مناسبات دوستانه با ایران مبنای سیاست خارجی سریلانکا است

سفیر جدید سریلانکا همچنین با بیان اینکه توسعه روابط و مناسبات دوستانه با ایران مبنای سیاست خارجی سریلانکا است، خواستار افزایش حضور سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی ایران در پروژه‌های سرمایه‌گذاری سریلانکا شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج