ذوالفقاری گفت: ستاد اربعین حسینی مسئول نرخ گذاری برای هزینه های زائران از قبیل بیمه و یا حمل و نقل نیست.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، حسین ذوالفقاری در نشست ستاد اربعین گفت: سال گذشته در ستاد اربعین این بحث مطرح شد که هر راننده اتوبوس هر قیمتی می خواهد دریافت کنند و این موضوع جز مقررات شد، انتظار می رود سازمان راهداری به منظور ثبات تمام جوانب را سنجیده و اقدامی درخور انجام دهد. 

وی افزود: در روزهای غیر اربعین هلال احمر نفری 16 هزار تومان هزینه درمانی از زایر می گیرد. ستاد اربعین از هلال احمر درخواست کرد تا شرایط خاصی برای زائران اربعین درنظر بگیرد، لذا مقرر شد این رقم به 5 هزار تومان کاهش یابد. 

رئیس ستاد اربعین در حوزه حمل و نقل زائران اربعین بیان داشت: ما بحثی تحت عنوان مدیریت سفر داریم. به این صورت که تعدادی زودتر بروند و زودتر برگردند و دیرتر بروند و دیرتر برگردند. ستاد اربعین مرجع تعیین نرخ حمل و نقل نیست. اما ما از سازمان راهداری درخواست داریم که قیمت تعدیل شود نه اینکه راننده بی انگیزه باشد برای حمل مسافر به مرز و نه اینکه زایر قیمت گزافی بدهد. 

ذوالفقاری اظهار داشت: براوردی که از مراسم سال داریم این است که نسبت به سال قبل شرایط بهتری خواهیم داشت. همکاری مردم رو به تزاید است. مدیریت سفر خودش را نشان می دهد و از ترافیک های سنگین در حال فاصله گیری است. کار پیشرو این است که کمیته ها ستاد برنامه ریزی کنند تا موضع روشنی برای مردم داشته باشند. از این راه جلو شایعات هم گرفته خواهد شد. 

وی تاکید کرد: افراد فاقد ویزا اگر بخواهند از مرز عبور کنند دولت عراق مرز را خواهد بست. امسال ویزاها به صورت انفرادی است. در خصوص قیمت ها و نرخ باید گفت که هزینه بیمه و ویزا در روزهای اربعین کاهش قابل توجهی دارد. باید کمک کرد این کاهش صورت گیرد نه اینکه نرخ گذاری انجام داد. 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج