منصور غلامی در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره فعالیت ها و اقداماتش در دانشگاه بوعلی همدان، رویکردش نسبت به لغو سخنرانی برخی از نمایندگان در دانشگاه‌ها در دولت یازدهم و نحوه همکاری و ایجاد تعامل بین دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد به ارائه توضیحاتی پرداخت.

به گزارش خبرگزاری موج، منصور غلامی در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره فعالیت ها و اقداماتش در دانشگاه بوعلی همدان رویکردش نسبت به لغو سخنرانی برخی از نمایندگان در دانشگاه‌ها در دولت یازدهم  و نحوه همکاری و ایجاد تعامل بین دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد به ارائه توضیحاتی پرداخت.

وی ضمن توضیح در مورد برنامه‌ها و طرح‌هایش به سوابق کاری خود اشاره و اظهار کرد: با توجه به عضویت در هیات امنا و به عنوان رئیس دبیرخانه‌های دائمی دانشگاه‌ها، اشراف کافی در مدیریت و اداره وزارت علوم داشته و ضمن آشنایی با احکام برنامه‌های توسعه و اسناد بالادستی اولویت بندی آنها را می‌شناسم.

جذب هیات عملی باید در چارچوب مقررات انجام شود

غلامی در مورد برنامه‌اش برای جذب اعضای هیات علمی گفت: جذب هیات عملی باید در چارچوب مقررات انجام شود. همچنین فعالیت دانشگاه‌ها باید فرهنگ محور باشد.

وزیر پیشنهادی علوم ادامه داد: بیش از 92 درصد دانشجویان اعتقاد راسخ به مبانی و ارزش‌های دینی دارند. بنابراین فرهنگ اسلامی باید محور فعالیت دانشگاه‌ها باشد.

به گفته وی باید فضا را باز کرده تا هر نماینده مجلسی بتواند با احساس آرامش سخنرانی کند.

امروز صندلی دانشگاه‌ها رو به خالی شدن است

غلامی همچنین ظرفیت دانشگاه‌ها را بسیار بالا دانست و توضیح داد: امروز صندلی دانشگاه‌ها رو به خالی شدن است. باید برای آن راهکاری پیدا کرد که یکی از آنها جذب دانشجوی خارجی است. همچنین آمایش آموزش عالی نیز یکی از برنامه‌های ضروری است که باید در این حوزه اجرا شود.

در این جلسه نمایندگان درباره برنامه‌های غلامی در جهت استقرار عدالت آموزشی، تقویت بنیه‌های علمی دانشگاه‌ها، جلوگیری از مدرک فروشی و مدرک گرایی در دانشگاه‌ها، استقرار عدالت در جذب اعزای هیات علمی، حفظ وجوه علمی – آموزشی دانشگاه‌ها، عدم ثبات مدیریت در وزارت علوم در دولت یازدهم و دوازدهم و روند انتخاب او به عنوان وزیر پیشنهادی سوالاتی مطرح کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج