تفاهم نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل های دانش بنیان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای توسعه و رشد محصولات دانش بنیان امضا شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از معاونت علمی، تفاهم نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران به منظور به کارگیری ظرفیت‌های بخش خصوصی کشور در جهت رشد و توسعه محصولات و خدمات دانش‌بنیان در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی میان طرفین به امضا شد.

همکاری در راه‏ اندازی «مرکز شتابدهی و نوآوری مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران»؛ همکاری در جهت راه اندازی و تقویت سامانه تامین مالی جمعی (Crowdfunding) در مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران؛ همکاری در تاسیس و توسعه فعالیت صندوق‏های سرمایه گذاری جسورانه و همکاری در جذب سرمایه برای معرفی طرح ها و شرکت های دانش بنیان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از جمله محورهای اصلی این تفاهم نامه است.

براساس مفاد این تفاهم نامه معاونت باید نسبت به حمایت معنوی و فنی از طراحی و راه اندازی موضوعات این تفاهم نامه و نسبت به اطلاع رسانی و ترغیب فعالان حوزه دانش بنیان جهت ورود به موضوعات این تفاهم نامه و استفاده از ظرفیتهای ایجاد شده اقدام کند.

همچنین معاونت نسبت به معرفی استارت آپ هایی که در حوزه فناوری‌های مرتبط به کارآفرینی و کسب و کارهای نوین و دانش بنیان است به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اقدام کند.

تسهیل در امر اخذ مجوز دانش بنیان توسط شرکت‌های مرکز شتابدهی و نوآوری و به روز رسانی جهت استفاده سرمایه گذاران به خصوص صندوق‏های سرمایه گذاری جسورانه، طرح‏ها و ایده‏های که دارای قابلیت تجاری سازی هستند از طریق سامانه www.vc.isti.ir ازدیگر وظایف تعریف شده در این تفاهم نامه برای معاونت است .

راه ‏اندازی «مرکز شتابدهی و نوآوری مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران» 

همچنین مجمع نیز باید نسبت به راه ‏اندازی «مرکز شتاب دهی و نوآوری مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران» موضوع این تفاهم نامه و تاسیس صندوق ‏های سرمایه گذاری جسورانه با موضوع های مرتبط با حوزه فعالیت مجمع اقدام کند.

در این راستا مجمع باید نسبت به راه اندازی و تقویت سامانه تامین مالی جمعی (Crowdfunding) در مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و صدور کارت بازرگانی و عضویت اتاق بازرگانی برای شرکت های دانش بنیان نیز اقدام کند .

معرفی شرکت های دانش بنیان جهت حضور در هیات ها و مجامع بین المللی موضوع این تفاهم نامه و معرفی طرح ها و شرکت های دانش بنیان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در سامانه www.vc.isti.ir جهت جذب سرمایه از دیگر وظایف تعریف شده برای مجمع در راستای تفاهم نامه منعقد شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج