دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب گفت: همین شهدای مدافع حرم که امروز راه کربلا و دمشق را حفظ کرده اند راه قدس را فتح خواهند کرد و رزمندگان سپاه از کربلا به قدس خواهند رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، سرلشکر پاسدار سید رحیم صفوی در جمع پاسداران سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) استان قم که در ستاد فرماندهی این سپاه برگزار شد، با اشاره به مجاهدت های سپاه استان قم در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: سپاه استان قم همواره دارای جوانان مؤمن و انقلابی بوده که در جنگ هشت ساله مجاهدت های آن ها هرگز در تاریخ انقلاب فراموش نخواهد شد.

وی با تأکید بر توجه به نسل انقلابی جوانان کشور گفت: نورانیت و معنویت امروز جوانان کشور مرهون بسیاری از مجاهدت های شهدای جنگ تحمیلی است، همچنین نزدیک به 70 درصد نیروهای پاسدار کشور جوان شده اند که بسیار جای خرسندی دارد.
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: باید تحلیل و بررسی کرد که چه ارتباطی بین قیام عاشورا با انقلاب اسلامی، ماجرای سوریه وداعش و راهپیمایی عظیم اربعین وجود دارد، باید این قبیل ارتباطات را به درستی در جامعه تبیین و ترویج کرد.

راهپیمایی اربعین در نوع خود بی نظیر و در هیچ جا نظیر ندارد 

وی با اشاره به عظمت راهپیمایی حماسی اربعین ادامه داد: این راهپیمایی در نوع خود بی نظیر و در هیچ جا نظیر ندارد که بالغ بر 30 میلیون انسان در ظرف کمتر از چند روز آن شکوه و عظمت را ایجاد می کنند، که باید از آن برای زمینه سازی ظهور امام زمان (عج) استفاده کرد، چراکه یکی از لوازم ظهور آشنایی مردم جهان با قیام عاشوراست.
دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: باید تبیین شود جایگاه سپاه و انقلاب اسلامی در عرصه ظهور چیست؟ و چه وظایفی دارد؟ و دراین بین ملت ایران پایگاه اصلی کمک رسان به امام زمان (عج) در زمان ظهور است.
وی با تأکید بر مجاهدت های شهدای مدافع حرم ابراز کرد: همین شهدای مدافع حرم که امروز راه کربلا و دمشق را حفظ کرده اند راه قدس را فتح خواهند کرد، و رزمندگان سپاه از کربلا به قدس خواهند رسید و تأکید رهبری هم مبنی بر ندیدن 25 سال آینده توسط اسرائیل نیز از همین دقت نظرهای حکیمانه نشات گرفته است.
صفوی تأکید کرد: پاسداران به معنی واقعی کلمه جان خود را در راستای احیای امر الهی گذاشته اند که دراین بین باید به حال شهدا غبطه خورد که خداوند آن ها را به خاطر اخلاص بی نظیرشان انتخاب کرد.

سخنان رهبر انقلاب بدیع و جدید است

وی ادامه داد: هر فرد که سخنان رهبری را رصد کند، متوجه می شود که سخنان رهبر انقلاب بدیع و جدید است که نشان می دهد پشت پرده این انقلاب و اتفاقات دست یاری امام زمان (عج) قرار دارد و در شرایط سخت و بحرانی سبب نجات و حفظ کشور می شود.
صفوی با تأکید بر تدابیر الهی رهبر انقلاب عنوان کرد: مدیریت رئیس جمهورهای مختلف در طول 30 سال گذشته با نقطه نظر و دیدگاه های مختلف ازجمله مهارت های ویژه رهبری است که بسیار ارزشمند است.
دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب با اشاره به وظایف پاسداری گفت: یک پاسدار باید محیط و راهبرد بین المللی، منطقه ای ، ملی و استانی خود را به خوبی بشناسد و برای آن تحلیل داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: تمام اتفاقات امروز منطقه و آشوب های آن را استکبار جهانی به خاطر مقابله با انقلاب اسلامی به وجود آورده و ترامپ هم یک فرد دیوانه نیست، بلکه نقش دیوانه ها را بازی می کند، چراکه برای راهبرد اهداف آمریکا در منطقه به وجود چنین شخصیتی نیاز است.
صفوی با اشاره به ملاقات کیسینحر با ترامپ در ماه های اخیر تصریح کرد: راهبرد بی خردانه را این مشاور دولت آمریکا به ترامپ توصیه کرده است، چراکه برای نفوذ و اشاعه ترس بین المللی مستلزم وجود چنین فردی در رأس دولت آمریکاست.
وی با اشاره به مسئله کردستان عراق خاطرنشان کرد: پشت پرده تمام اتفاقات و همه پرسی کردستان آمریکا بود و دراین بین نیز بین اسرائیل، عربستان و ترکیه تقسیم وظیفه انجام شده بود.

جنگ 80 ماهه سوریه در حال اتمام ، با شکست نهایی داعش است

دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: جنگ 80 ماهه سوریه در حال اتمام، با شکست نهایی داعش است اما برای بازسازی سوریه 400 میلیارد دلار اعتبار نیاز است، چراکه استکبار تمام زیرساخت ها را در سوریه از بین برده است.
وی با اشاره به اهداف اصلی آمریکا از ایجاد داعش و اشغال عراق گفت: تصرف و تسخیر کرکوک مهم ترین هدف داعش بود، چراکه این شهر نقش کاربردی دارد که با تدابیر جبهه مقاومت اسلامی امنیت و استقلال آن کاملاً تأمین شده است.
صفوی تأکید کرد: طی بررسی های نهادهای اطلاعاتی آمریکا تا سال 2030 دولتی به نام آل سعود در منطقه وجود نخواهد داشت و ایران قدرت اول منطقه خواهد بود.
وی تأکید کرد: امروز قدرت ایران فرا منطقه ای است و نفوذ ایران در کشورهای منطقه نفوذ ایدئولوژیک است که مصداق واقعی آن گروه های مختلف مقاومت اسلامی در کشورهای مختلف منطقه است و امنیت و ثبات منطقه صرفاً با حضور ایران تأمین می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج