سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان گفت: با توجه به سیاست خصمانه آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه و به خصوص دشمن صهیونیستی، ایران نسبت به گسترش نیروی دفاعی خود بی‌تفاوت نمی‌ایستد و تجربه جنگ 8 ساله با نظام بعثی عراق به ما ثابت کرد که برای حفظ امنیت، ثبات، استقلال و دفاع از ملت ایران نباید لحظه‌ای از گسترش نیروی دفاعی خود غافل شویم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از العهد، محمد فتحعلی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان در مراسم سی و هفتمین سالروز مقاومت ملت ایران و نیروهای مسلح در جنگ تحمیلی گفت: مستکبران از همان ابتدا تلاش کردند تا انقلاب اسلامی را ساقط کنند و فتنه‌ها و فشارها و تهدیدات زیادی علیه انقلاب کردند، همچنین شخصیت‌های بزرگ انقلابی را ترور کردند اما تلاش‌های آنان بی‌فایده بود و بعد از جنایت‌های تروریستی با وارد کردن نیروهای نظامی در صحرای طبس تلاش داشتند تا به طور مستقیم انقلاب را ساقط کنند؛ اما دولت الهی تمام توطئه‌های آنان را شکست داد.

وی افزود: سی و هفت سال است که نیروهای مسلح ایران یعنی ارتش، سپاه و دیگر تشکیلات با وجود جنگ و تحریم تکنولوژی و تولیدات نظامی خود را گسترش داده و امنیت و ثبات و صلح منطقه را در مقابل تهدیدات دشمن صهیونیستی و دیگر تکفیری‌ها تقویت کرده است. جمهوری اسلامی ایران ثبات و امنیت کشور را حفظ کرد و از ملت و نیروهای مسلح کشورهای دوست مانند عراق و سوریه حمایت و تکفیری داعش را شکست داد و اجازه نداد که وارد دمشق، بغداد و اربیل شوند. 

فتحعلی گفت: با توجه به سیاست خصمانه آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه و به خصوص دشمن صهیونیستی، ایران نسبت به گسترش نیروی دفاعی خود بی‌تفاوت نمی‌ایستد و تجربه جنگ 8 ساله با نظام بعثی عراق به ما ثابت کرد که برای حفظ امنیت، ثبات، استقلال و دفاع از ملت ایران نباید لحظه‌ای از گسترش نیروی دفاعی خود غافل شویم.

در این مراسم نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان، ایوب ولید نماینده وزیر دفاع، سفرای سوریه، چین و فنلاند در لبنان و بسیاری از مسوولان و مقامات دیگر حضور یافتند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج