رئیس دانشگاه امام صادق (ع) گفت: امروز در میان سیاستمداران ما اخلاق سیاسی لازم است. این مصادیق باید برای سیاستمداران و مدیران مان گفته شود چراکه این ویژگی های اخلاقی، انسان ساز و در عین حال جامعه ساز است.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام سعید مهدوی کنی رئیس دانشگاه امام صادق(ع) صبح امروز در همایش ملی آیت الله مهدوی کنی اظهار کرد: خداوند تنها به بیان داستان ها اکتفا نمی کند بلکه اولیا را با ذکر خیر مثال می زند و این اوصاف تقدیر از بندگان صالح است تا الگو قرار بگیرند.

وی در همین باره افزود: اشتیاق انسان ها به بندگان صالح، مساله ای فطری است. زندگی بندگان صالح باید به طور مداوم بازخوانی شود تا تجربه و راه آن ها برای انسان ها روشن شود.

رئیس دانشگاه امام صادق(ع) خاطرنشان کرد: وقتی از آیت الله مهدوی خواستند خاطراتش را بیان کند، وی ابتدا ممانعت می کرد اما وقتی راضی شد، سعی کرد حوادث را با نگاه خودش منتشر کند. علت اینکه خاطراتشان را بیان کردند همین بود.

حجت الاسلام مهدوی کنی با بیان اینکه آیت الله مهدوی، قسمت هایی از خاطراتش که به زحماتش بازمی گشت را  پاک کرد، تصریح کرد: آیت الله مهدوی کنی، فقط برخی اوقات تجربیاتش را با دانشجویان در میان گذاشته بود تا نشان دهد در مسیر انقلاب چه سختی هایی کشیده شده است.

وی افزود: اگر خاطرات آیت الله مهدوی کنی مرور شود، دوره نخست وزیری را به چند پاراگراف خلاصه کردند که فرمودند من تجربه ریاست جمهوری را در برهه ای داشتم اما از آن گذشتم و در شب انتخابات در سال 60 از مقام معظم رهبری حمایت کردم.

رئیس دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه ذکر خیر این صبوری ها و فداکاری ها باید گفته و ترویج شود اظهار کرد: امروز در میان سیاستمداران ما این اخلاق سیاسی لازم است. این مصادیق باید برای سیاستمداران و مدیران مان گفته شود چراکه این ویژگی های اخلاقی، انسان ساز و در عین حال جامعه ساز است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج