قائم مقام وزیر کشور گفت: وزارت کشور تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می دهد و با همکاری سازمان پدافند غیرعامل در تمام شهرستان ها و نقاط کشور بر اساس ویژگی ها و شرایط خاص خودشان، بسترهای پدافند غیرعامل را بسط می دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدحسین هاشمی قائم مقام وزیر کشور در دومین کنفرانس ملی پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه آگاهی ها در خصوص پدافند غیرعامل پایین است، گفت: عملیاتی کردن پدافند غیرعامل نیازمند بستر اطلاعات در جامعه است که دانشگاه در این بحث می تواند کمک زیادی به مجموعه پدافند غیرعامل کشور کند.

وی افزود: وزارت کشور تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می دهد و با همکاری سازمان پدافند غیرعامل در تمام شهرستان ها و نقاط کشور بر اساس ویژگی ها و شرایط خاص خودشان، بسترهای پدافند غیرعامل را بسط می دهد.

هاشمی با تاکید بر لزوم تدوین پیوست های امنیتی گفت: تدوین پیوست امنیتی برای مجموعه هایی که در شرف تاسیس هستند اجتناب ناپذیر است و می تواند در زمان بحران بسیاری از مشکلات را رفع کند.

قائم مقام وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگری در خصوص نگرانی ها در عرصه پدافند غیرعامل، گفت: حساسیت در این زمینه باید وجود داشته باشد، بعنوان مثال در استان تهران که ستاد بحران وجود دارد، امکانات آن پاسخگوی شهری مانند تهران نیست، به همین دلیل به این نتیجه رسیدیم که تهران نیازمند یک ستاد بحران ملی است که بتواند هم به تهران و هم به کشور خدمات ارائه کند.

وی افزود: زمین این ستاد همانگونه که گفته شد در اختیار ستاد مدیریت بحران قرار گرفته است که به زودی عملیات اجرایی ساخت آن شروع می شود.

هاشمی در پایان گفت: ساخت این مرکز یک ضرورت ملی است چراکه هم به تهران و هم به کل کشور خدمت رسانی خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج