عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: راه عزت و سربلندی، استقامت و پایداری در همواری تاریخ برای عزت و شرافت ملتها رقم خورده است و یکی از دلایلی که توانسته ایم در طول 40 سال از فراز و فرودها، فتنه، جنگ، تهاجم و دشمنی ها نجات پیدا کنیم، استقامت و پایداری ملت ماست که سر خم نکرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین مظفر دوشنبه، 24 مهرماه در یادواره شهدای دانشگاه آزاد استان کهگیلویه و بویراحمد که در دانشگاه آزاد واحد یاسوج برگزار شد، افزود: برگزاری این همایش‌ها و یادواره‌ها دستاوردهای فراوانی دارد که یکی از آنها این است که فرصتی برای ما زمینیان پیش می‌آید تا به آسمانیان بیندیشیم و روح و روان خودمان را در چشمه سار ایثار و شهادت و فداکاری شهدا و با آرمانهای آنها تجدید میثاق کنیم.

هر چه داریم از شهداست

وی با بیان اینکه هر چه داریم از شهداست، گفت: افتخار این تاریخ و ملت ایران اسلامی به فزار و فرودها و رویدادهایی است که اتفاق می افتد و یک کشور و ملت را از ذلت به اوج عزت و سربلندی می رساند. شهیدان ما افتخار آفرینانی هستند که در این مساله سهم و حق بزرگی بر گردن ما دارند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: ایران در گذشته نقطه سیاهی بر جغرافیای زمین بود و کشوری استعمار زده، عقب مانده، حقیر، وابسته و ذلیل بود که برکت فداکاری، ایثار و جهاد و خون شهدان امروز به نقطه نورانی در جغرافیای زمین تبدیل شده و محل امید انسانهای عقلگرای عالم است.

مظفر تصریح کرد: ما باید برخودمان ببالیم و همواره خود را مدیون شهدا و خون شهدا بدانیم. هر چه داریم در سایه ایثار و فداکاری است. آرمان شهدا تا ابد زنده است و فراموش نمی شود.

وی ادامه داد: شرف و استقامت، آزادی، استقلال هر کشوری منوط به استقامت و پایداری ملت‌هاست و ملت سست عنصر و ذلیل، ترسو و ملتی که بنشیند و دشمن از بیرون به خانه او حمله ور شود ضعیف ترین ملت است و هرگز نمی تواند مسیر کمال را طی کند.

این عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام با بیان اینکه پیروزی تنها با سلاح و تجهیزات مدرن نیست، عنوان کرد: کشورهایی که سلاح و تجهیزات قوی و مدرن داشتند اما شکست خوردند و کشورهایی که با دست خالی در برابر قدرتمندان ایستادند و به پیروزی رسیده اند که ایران و ملت سرافراز ایران مصداق این سخن است که امام حسین(ع) فرمودند: "خون بر شمشیر پیروز است"، استقامت و پیروزی تنها در ظاهر نیست اگر چه ما در ظاهر نیز پیروزهای فراوانی را بدست آوردیم.

این عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام افزود: راه عزت و سربلندی، استقامت و پایداری در همواری تاریخ برای عزت و شرافت ملتها رقم خورده است و یکی از دلایلی که توانسته ایم در طول 40 سال از فراز و فرودها، فتنه، جنگ، تهاجم و دشمنی ها نجات پیدا کنیم، استقامت و پایداری ملت ماست که سر خم نکرده است و از این به بعد نیز که این پیروزی استمرار دارد برای اینست که در برابر همه دشمنان و استکبار، مقاومت می کنیم.

وی تصریح کرد: باید به خانواده های شهدا تبریک گفت چراکه شهیدانشان به آنچه که خواستند رسیده‌اند و آن هم جاودانگی در جوار خدا بود. پیام شهدا استقامت و پایداری و پاسداری از حرمت و خون و آرمان شهداست.

مظفر اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال عمر خود به اقتدار چشمگیری در منطقه و جهان رسیده و آمریکا در مقابل قدرت ایران به زانو در آمده و دلیل هیاهوی اخیر آنها اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج