کانون بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی در بیانیه‌ای تاکید کرد: در واقع اظهارات اخیر رِئیس‌جمهور گستاخ و هتاک آمریکا، نه تنها نشان‌دهنده تداوم بخشیدن به نوعی رویکرد دیکتاتوری بین المللی علیه تمامی کشورهای جهان است.

به گزارش خبرگزاری موج، کانون بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی در بیانیه‌ای تاکید کرد: عدم پایبندی ایران به برجام از سوی ترامپ طنزی است که تنها رژیم‌صهیونیستی و دولت‌های مرتجع منطقه غرب آسیا که دستان‌شان به خون ملت‌های مظلوم منطقه آلوده است از آن استقبال کرده‌اند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: رئیس‌جمهور نابخرد و تاجرپیشه آمریکا اظهاراتی سخیف، زشت، بی‌ادبانه و متناسب با ذات و ماهیت استکباریِ سایر دولتمردان امریکایی علیه ملت عزیز ایران بر زبان راند در صورتیکه ملت‌های آزادیخواه جهان به ویژه ملت غیور ایران اسلامی دولت امریکا را به‌فرموده امام راحل، تروریست بالذات می‌دانند.

این بیانیه می‌افزاید: در واقع اظهارات اخیر رِئیس‌جمهور گستاخ و هتاک آمریکا، نه تنها نشان‌دهنده تداوم بخشیدن به نوعی رویکرد دیکتاتوری بین المللی علیه تمامی کشورهای جهان است بلکه از تشدید سیاست‌های خصمانه اما با شفافیتی عریان‌تر، علیه سایر دولت‌ها و ملت‌های جهان به ویژه کشور و ملت عزیز و مقتدر ایران حکایت دارد به گونه‌ای که هرچند ادبیات اوباما و ترامپ ممکن است در ظاهر تفاوت داشته باشد اما عمق کینه و نفرت آنان از ملت ایران همواره ثابت بوده است.

در بخشی از این بیانیه تاکید شده است: ادعای عدم پایبندی ایران به برجام از سوی ترامپ بیشتر به طنزی شبیه است که تنها رژیم صهیونیستی و دولت‌های مرتجع منطقه غرب آسیا که دستانشان به خون ملت‌های مظلوم منطقه آلوده است از آن استقبال کرده‌اند. نقض برجام از سوی دولت آمریکا نه در زمان ترامپ بلکه در همان روز ابتدای اجرای برجام و در دولت اوباما اتفاق افتاد.

در ادامه این بیانیه درباره اظهارات دشمنان درباره سپاه پاسداران آمده است: در خصوص دشمنی آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز باید به یاد داشته باشیم که چنانچه هر نهادی مسئولیت خود را در راستای منافع ملی به درستی انجام دهد، مشمول دشمنی آمریکا خواهد شد. جا دارد همواره بیاد بیاوریم این سخن پیر جماران را که تنها حرکت اشتباه ماست که باعث تمجیدهای سیاستمدارانِ آمریکایی می‌شود، از این رو کینه فعلی آمریکا نسبت به سپاه، دلیلی روشن بر حقانیت حرکت نهاد انقلابیِ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دارد. امروزه عمق نفوذ سپاه پاسداران در دل‌های مردم مظلوم کل عالم همانند سوریه، بحرین، یمن، عراق، لبنان و ... بوده و آمریکایی ها باید بدانند که دل های مظلومان عالم تحریم ناپذیر است.

بیانیه مذکور می‌افزاید: اکنون با روشن شدن بدعهدی و گستاخی های روزافزون آمریکا علیه ملت ایران بر همه مسئولین است که ضمن اتحاد و همدلی نسبت به  موضع گیری یکپارچه  با زعامت و راهبرد انقلابی ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای علیه این بدعهدی‌ها اقدام کنند. البته باید به یاد داشته باشیم در دشمنی نسبت به این ملت همانند زمان جنگ تحمیلی تفاوتی بین اروپا و آمریکا وجود ندارد و تجربه برجام برهمگان ثابت کرد که این تجربه آخرین تجربه مذاکره با این کشورهای بدعهد خواهد بود چرا که موجب گستاخ تر شدن آنان شده است.

کانون بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی در پایان بیانیه خود ضمن تشکر از مواضع متحد و یکپارچه مسئولان کشور  تاکید کردند: با توجه به نقض صریح برجام از سوی آمریکا و همچنین اتهامات مکرر آنان علیه ایران اسلامی از مسئولین امر تقاضا کرد هرچه سریع تر نسبت به  فعال‌سازی ظرفیت های تعلیق شدۀ هسته ای کشور اقدام کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج