وزیر کشور گفت: موضوع اربعین چند سالی است که با پوشش وسیع رسانه ای انعکاس دارد و همه افکار و سلایق جهانی را به داوری و قضاوت فرا می خواند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش فعالان راهپیمایی اربعین گفت: نزدیک یکسال است جلسات ستاد برگزار می شود و همه دستگاه هاب اجرایی مرتبط با موضوع تلاش های زیادی کردند و الان تجربه 3 سال را داریم و امیدواریم ضعف های سال های قبل مدنظر باشد. خودم چند جلسه با دوستان داشتم. بحث تعاملات، روابط و مناسبات با عراق، تبلیغات و زیرساخت ها مورد گفتگو قرار گرفت.

وی تاکید کرد: راهپیمایی اربعین باید تجلی معرفت زائران ابا عبدالله باشد.

موضوع اربعین چند سالی است که با پوشش وسیع رسانه ای انعکاس دارد و همه افکار و سلایق جهانی را به داوری و قضاوت فرا می خواند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: ما وقتی موفق هستیم که محتوا و معنی صورت مراسم اربعین را به قضاوت و داوری در عرصه تفکر جهانیان بگذاریم و ثبت کنیم.

رحمانی فضلی افزود: انسان کامل تجلی واقعی خداوند متعال در هستی است. ما پیامبر اکرم را انسان کاملی می دانیم که مجموعه تفکر گفتار و رفتار. اعمال ایشان برای ما درس است. معتقدیم همه اعمال و رفتار از مرکز واحدی به نام خدا صادر شده و خالق به بطن و وجود علل همه هستی مسلط است و هر چه آفرینش بوده در جهت تکمیل چرخه است و هر چه انسان نیاز دارد آفریده است.

وی تصریح کرد: اندیشه و باور و اصول ائمه اطهار منطبق با فطرت و عقل ماست و منطبق بر جان و دل ماست و عین آن چیزی است که ما طلب می کنیم. بنابرین در اعمال و رفتاری که در اربعین نشان می دهیم باید الگوی مناسبی باشیم. همه رفتارها و کردها در عصر عاشورا به وقوع پیوست و کل عالم هستی در آن روز به نمایش در آمد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شاهد هستم شما با انگیزه و با علاقه و ایمان و با جدیت کار را پیگیری کردید. امیدوارم با برنامه ریزی های انجام شده شاهد راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی باشیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج