رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: مبارزه با فساد، مبارزه‌ای کوتاه‌ مدت، مقطعی و تصادفی نیست، بلکه پدیده‌ای است که امروزه در لباس یک دانش و تجربه بلندمدت خودنمایی می‌کند. از این‌ رو سازمان‌های مبارزه‌گر با فساد در دنیای حاضر به سازمان‌هایی تخصصی تبدیل شده‌اند که کار به اشتراک‌گذاری تجارب در میان خویش را در راس همکـاری‌های خود قـرار می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور به مناسبت فرا رسیدن سالروز تاسیس این سازمان، پیامی صادر کرد.

متن پیام قاضی ناصر سراج بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سالروز تاسیس سازمان بازرسی کل کشور از جمله ایامی است که یادآور تلاش‌های جمعی در مقابل پدیده فساد و مبارزه با آن برای دستیابی به جامعه‌ای پاک است. نوزدهم مهر ماه سال جاری با ایام محرم و خاطره قیام حضرت سیدالشهدا (ع) در برابر فساد و ستم مصادف گردیده و این همزمانی، فرصتی مغتنم برای بازخوانی موجز پرونده فساد در طول تاریخ و توجهی دوباره به ریشه‌ها، مظاهر و پیامدهای این پدیده نامبارک در جوامع انسانی است.

مبارزه با فساد پدیده‌ای است که در لباس یک دانش و تجربه بلندمدت خودنمایی می‌کند

مبارزه با فساد، مبارزه‌ای کوتاه‌ مدت، مقطعی و تصادفی نیست، بلکه پدیده‌ای است که امروزه در لباس یک دانش و تجربه بلندمدت خودنمایی می‌کند. این دانشی است که بیشتر از برخورد با مظاهر فساد به رویارویی و مقابله با دلایل شکل‌گیری آن می‌پردازد و از این‌ رو سازمان‌های مبارزه‌گر با فساد در دنیای حاضر به سازمان‌هایی تخصصی با دانش و تجربه بالا تبدیل شده‌اند که کار به اشتراک‌گذاری تجارب در میان خویش را در راس همکـاری‌های خود قـرار می‌دهند و برگزاری نشست‌ها و همایش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی با هدف انتقال این دانش و تجربه گویاترین شاهد بر این مدعاست.

سازمان‌های مقابله‌ کننده با فساد سازمان‌هایی خاص محسوب می‌شوند و به تبع آن کارکنان چنین سازمان‌هایی نیز افرادی خاص با ویژگی‌هایی درخور تأمل هستند. انگیزه بالا، تلاش گسترده، انضباط، دقت، درستکاری و به‌روز بودن، تنها گوشه‌ای از ویژگی‌های عمومی کارکنان سازمان‌های مبارزه با فساد در سراسر جهان تلقی می‌شود و جای بسی خوش وقتی است که سازمان بازرسی کل کشور نیز از وجود افرادی با این ویژگی‌ها بهره‌مند است.

کارکنان وظیفه‌شناس سازمان بازرسی کل کشور در طی سال‌های گذشته، نشان داده‌اند که چگونه با تلاش بی‌وقفه، عالمانه و بدون چشمداشت خویش، بسیاری از رخدادهای آلوده به فساد را پیش از وقوع، کشف نموده و از بروز ضررهای احتمالی آن پیشگیری نموده‌اند و در بسیاری موارد نیز با هشدارهای به‌موقع از احتمال بروز سوء جریان‌ها یا تخلف و نقض قوانین پرده برداشته‌اند.

اینجانب به مناسبت فرا رسیدن سالروز تأسیس سازمان بازرسی کل کشور، تقدیر دوباره خویش را از فعالیت‌های همکاران ارجمند و همراهی و بردباری خانواده‌های محترم شان ابراز نموده و از خداوند منّان، توفیق و بهروزی آمران به معروف و ناهیان از منکر را ذیل توجهات حضرت ولی‌عصر (عج) و در راستای منویات مقام معظم رهبری (دام‌ظله) خواستارم.