سه عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای نظارت بر صدا و سیما با تاکید بر لزوم ایجاد ارتباط دو سویه بین سازمان صدا و سیما و نمایندگان مردم تهران در مجلس، نمایندگان را مظهر مطالبه‌گری دانستند.

به گزارش خبرگزاری موج،  سه عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای نظارت بر صدا و سیما با تاکید بر لزوم ایجاد ارتباط دو سویه بین سازمان صدا و سیما و نمایندگان مردم تهران در مجلس، نمایندگان را مظهر مطالبه‌گری دانستند.

برگزاری این نشست را به فال نیک می گیریم

سیداحسان قاضی زاده هاشمی در نشست نمایندگان تهران با مدیران سازمان صدا و سیما گفت: یک سال پیگیری کردیم تا این نشست برگزار شود به همین دلیل نشست را به فال نیک می گیریم.

نماینده مردم مشهد در مجلس تاکید کرد: نمایندگان تهران نقش مطالبه‌گری دارند و می‌توانند در برنامه‌های صدا و سیما این نقش را نسبت به مدیران اجرایی دستگاه‌های دولتی و عمومی به خوبی ایفا کند.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس علاوه بر وجهه سیاسی عصاره‌ای از تخصص‌های مختلف هستند. از مدیران شبکه تهران و رادیو تهران می‌خواهم از تخصص‌های ۳۰ نماینده تهران در برنامه تهران ۲۰ شبکه ۵ ، پیرامون مسائل و مطالبات مدنظرشان استفاده کنند.

این ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما از مدیر شبکه ۵ سیما خواست با حذف تهیه کنندگان و برنامه سازان این شبکه رابطه مستقیم و بدون واسطه‌ای با نمایندگان تهران برقرار کند.

قاضی‌زاده‌هاشمی متذکر شد: یکی از واقعیاتی که در حوزه رسانه بویژه صدا و سیما برقرار است، این که به دلیل وجود عوامل متعدد از جمله تهیه کنندگان و مدیران گروه های برنامه ساز و زیرشاخه‌های آنان حضور نمایندگان تهران در برنامه‌های شبکه ۵ بسیار کم رنگ است.

غلامرضا کاتب در ادامه این نشست با بیان اینکه سخنان نمایندگان تهران از روی دلسوزی است، گفت: این عزیزان قصد تخریب ندارند.

براساس شواهد و قرائن معتقدم رئیس سازمان صدا و سیما با نگاه سیاسی به مجلس اشتباه نمی‌کند

نماینده مردم گرمسار در مجلس ادامه داد: براساس شواهد و قرائن معتقدم رئیس سازمان صدا و سیما با نگاه سیاسی به مجلس اشتباه نمی‌کند هر چند که ممکن است برخی از عوامل و مدیران این سازمان حتی نسبت به من ناظر مجلس رفتار تند و نادرستی نشان دهند، اما بنده سعی می کنم جایگاه صدا و سیما در اظهار نظراتم را زیر سوال نبرم.

این عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما از برگزاری نشست دیگری با حضور نمایندگان تهران با عسگری رئیس سازمان صدا و سیما و معاون سیاسی وی و طرح نقدهای سیاسی در این جلسه خبر داد.

کاتب همچنین خطاب به دبیر مجمع نمایندگان تهران، رئیس روابط عمومی مجلس و رئیس شبکه ۵ سیما از آنان خواست تا زمینه و بستر حضور نمایندگان تهران در برنامه های رادیویی و تلویزیونی را با همکاری مشترک، به وجود آورند.

پروانه مافی که هم نماینده تهران است و هم عضو ناظر مجلس شورای نظارت بر صدا و سیما بحث اصلی سخنانش را در قالب انتقادات نمایندگان تهران و عملکرد سازمان صدا و سیما  و شبکه های رادیویی و تلویزیونی استان تهران بیان کرد.

وی در ادامه نشست خطاب به مدیران سازمان صدا و سیما حاضر در جلسه  پیشنهاد کرد: فیلم‌ها و برنامه های ساخته شده طی یک سال و نیم گذشته از نمایندگان را بررسی کنید تا ببینید که چند درصد این برنامه ها از نمایندگان عضو فراکسیون امید و چند درصد از نمایندگان جریان همسو در صدا و سیما است.

مافی در ادامه افزود: مردم تصور می کنند نماینده زنی در مجلس حضور ندارد. چرا که آنان در برنامه های تولیدی صدا و سیما هیچ نقشی ایفا نمی‌کنند.

وی افزود: در موارد متعددی در بخش‌های مختلف خبر صدا و سیما از مخفف نام افرادی که در مظان اتهام قرار دارند استفاده می شود اما در بخش خبری ۲۰:۳۰ اسم و رسم افراد متهم و آباء و اجداد آنان را به تفصیل، تشریح می‌کنند،‌ آیا این کار انسانی - اخلاقی است. چه متهمانی که هنوز جرمشان اثبات نشده است اینگونه آبرویشان در سطح افکار عمومی برود؟

ناظر مجلس در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما از مدیر شبکه ۵ پرسید: چند بار شده که از ۳۰ نماینده تهران گزارش بگیرید و از آنان بخواهید تا مشکلات مردم را تشریح کنند. بنده از شما می‌خواهم به وظایف قانونی‌تان عمل کنید و چیز اضافه‌تری نمی‌خواهم.