حجت الاسلام نکونام تصریح کرد: در فتنه سال 88 نیز برخی سیاسیون فضا را برای حضور دشمن در کشور محیا کردند و به نظام آسیب زدند و هنوز عده‌ای درصدد تطهیر این ماجرا هستند در صورتی که باید به جای این کار، اشتباهات را جبران کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام 14 مهر ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، اظهار کرد: خدمات نیروی انتظامی در برقراری امنیت در مرزها و داخل کشور ستودنی است و این نیرو همپای نیروهای مسلح نقش مهمی در دفاع از کشور و امنیت پایدار دارند.

وی برخورد مومنانه، عالمانه، عاقلانه، مدبرانه و شجاعانه با دشمن را چهار ویژگی انسان در مواجه با دشمنان دانست و افزود: اگر انسان در مقابل دشمن این چهار ویژگی را نداشته باشد تسلیم و ضعیف خواهد شد.

حجت الاسلام نکونام تاکید کرد: بایستی در برخورد با دشمن قوی بود و مقاومت کرد تا مایوس شود.

حجت الاسلام نکونام اضافه کرد: در دوران پس از انقلاب نیز عده‌ای که خود از بزرگان و عالمان بودند، مقابل اسلام اصیل ایستادند و در دین فتنه انداختند ولی خوشبختانه به فضل الهی اهداف شوم آن‌ها محقق نشد.

حجت الاسلام نکونام تصریح کرد: در فتنه سال 88 نیز برخی سیاسیون فضا را برای حضور دشمن در کشور محیا کردند و به نظام آسیب زدند و هنوز عده‌ای درصدد تطهیر این ماجرا هستند در صورتی که باید به جای این کار، اشتباهات را جبران کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: نظام اسلامی متعلق به مردم و دین اسلام است و مردم باید در موضع گیری خود بیشتر دقت کنند.

حجت الاسلام نکونام افزود: خداوند می‌فرماید قیامت یک زلزله و دگرگونی عظیم است و لازمه سرافرازی در این روز، بندگی خالصانه در پیشگاه پروردگار است.

وی با اشاره به هفته نیروی انتظامی و اینکه همگان باید بدانند به دلیل وجود نیروهای شجاع و حماسه آفرین نیروی انتظامی که سربازان گمنام صاجب الزمان هستند، کشور در امنیت کامل به سر می‌برد، خاطرنشان کرد: دشمنان با وجود فتنه افکنی در منطقه خاورمیانه موفق به حضور در ایران نشده‌اند در حالی که این نقشه را در سر می‌پرورانند.

نماینده ولی فقیه در استان تمام نیروهای مسلح به ویژه مرزبانان کشور را افرادی پر قدرت دانست و گفت: این افراد همواره رعب در دل دشمن می‌اندازند و امنیت را به مردم هدیه می‎‌دهند.

حجت الاسلام نکونام گفت: گریه بر مصیبت وارد شده به امام سوم شیعیان در کربلا گناه انسان را پاک می‌کند و از شیعه انتظار می‌رود که در مراسم عزاداری این امام بزرگوار اشک با روح بریزد تا در زندگی شخصی و عمل افراد نیز تأثیر مثبت داشته باشد.

وی حیا، جهاد با نفس، صبر و مقاومت، نترسیدن از دشمن، ایثار و ... را از صفت‌های انسانی والایی برشمرد که در حادثه کربلا به اوج خود رسیدند.

حجت الاسلام نکونام خاطرنشان کرد: باید در نگهداری از اموال عمومی همچون مصلی دقت بیشتری شود تا به آنان آسیب نرسد و به گونه‌ای از آن‌ها استفاده شود که نسل آینده هم بهره برداری لازم را داشته باشند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج