امیر سرتیپ نوذر نعمتی «اقتدار» را رزمایشی راهبردی و در منطقه‌ای استراتژیک و در زمانی مهم خواند و گفت: تحرک یگان‌ها و رسته‌ها به اندازه‌ای رسیده که از دورترین نقاط کشور با همه تجهیزات و ادوات خود کمتر از 24 ساعت در منطقه حاضر و عملیاتی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به برگزاری رزمایش اقتدار گفت: ویژگی اصلی این رزمایش ابلاغ مرحله به مرحله عملیات از سوی رده‌های مختلف فرماندهی مخصوصا ستاد کل نیروهای مسلح است.

امیر سرتیپ نوذر نعمتی «اقتدار» را  رزمایشی  راهبردی  و در منطقه‌ای استراتژیک و در زمانی مهم خواند و گفت: تحرک یگان‌ها  و رسته‌ها  به اندازه‌ای  رسیده  که از دورترین نقاط کشور با همه تجهیزات و ادوات خود  کمتر از 24 ساعت در منطقه حاضر  و عملیاتی شده‌اند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: این رزمایش با توجه به اتفاقات اخیر در منطقه برگزار می شود و ارتش  تمام توان  خود را  برای حفظ منافع ملی، حفاظت از مرزهای ایرانی اسلامی و پایداری امنیت به کار می گیرد.

وی گفت: این رزمایش در غرب و شمال غرب کشور در حال برگزاری است و یکپارچگی، هماهنگی و همکاری کامل میان نیروهای  ارتش و سپاه وجود دارد.

نعمتی تصریح کرد: رزمایش اقتدار و بعد زمانی و جغرافیایی آن  پیامی صریح  برای دشمنان ایران اسلامی دارد.

وی گفت: هدف ما امنیت  مناطق مرزی است و برای این امنیت تا پای جان  ایستاده ایم.
امیر نعمتی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول سال  توان رزمی نیروهای خود را در همه  رسته ها آزمایش می کند گفت : در این رزمایش نیز تمامی رسته ها  و یگانهای نیروی زمینی از جمله  مخابرات ، پهپاد ، توپخانه،   هوانیروز، راکت انداز، زرهی، واکنش سریع و نیروهای  ویژه  اقتدار، تحرک و چابکی خود را آزمایش کردند.

نعمتی با تاکید بر اینکه رزمایش   صحنه  جنگ واقعی است که خود می آفرینیم و نیروهای خود را در شرایط سخت با توجه به تهدیدات  دشمن محک می زنیم  گفت : پس از رزمایش  در جلسات  متعدد فرماندهان نقاط ضعف و قوت  را  بیان می‌کنند و مهم تر از همه نخبگان و شایستگان و فرماندهان  آینده ارتش  شناسایی  می شوند.

وی گفت: رزمایش در اقلیم جغرافیایی مختلف  و با توجه به نوع تهدیدات صورت می گیرد و به صراحت  می گویم  نیروی  زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز آماده مقابله  با هر تهدیدی است.

نعمتی همچنین گفت که رزمایش اقتدار مرحله به مرحله از سوی ستاد کل ابلاغ می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج