محسن رضایی با اشاره به همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق اظهار کرد: این ماجرا به نفع اسرائیل و کسانی است که می‌خواهند ناامنی در منطقه گسترش یابد، می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز کردستان نیازمند امنیت، توسعه و پیشرفت است و هر نوع درگیری و منازعه در کردستان عراق، آنها را از آرامش و پیشرفت عقب می اندازد.

 محسن رضایی در حاشیه مراسم ترحیم آیت‌الله راستی کاشانی در جمع خبرنگاران با اشاره به همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق اظهار کرد: این ماجرا به نفع اسرائیل و کسانی است که می‌خواهند ناامنی در منطقه گسترش یابد، می‌شود.

وی افزود: امروز کردستان نیازمند امنیت، توسعه و پیشرفت است و هر نوع درگیری و منازعه در کردستان عراق، آنها را از آرامش و پیشرفت عقب می‌اندازد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این پرسش که این همه پرسی چه تاثیری در منطقه می‌گذارد، گفت: منطقه را ممکن است با ناامنی مواجه کند  و باعث سوءاستفاده اسراییل شود.

وی در پاسخ به این پرسش که رویکرد جمهوری اسلامی نسبت به همه پرسی کردستان عراق چیست؟ اظهار کرد: ما تمامیت ارضی کشورها را باید حفظ کنیم و از تغییر مرزهای جغرافیایی جلوگیری شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج