قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) بااعزام تجهیزات موشکی جدید نسبت به تقویت دفاع هوایی در منطقه غرب و آمادگی پاسخگویی قاطع به هرگونه تجاوز اقدام کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) با اشاره به برگزاری رزمایش‌های ارتش و سپاه در غرب کشور گفت: این قرارگاه برابر وظایف و ماموریت‌های ذاتی خود پوشش پدافندی لازم را برای رزمایش‌ها و تمرینات نظامی نیرو‌های آجا و سپاه در غرب کشور فراهم کرده است.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص)، امیر سرتیپ دوم علیرضا الهامی روز سه شنبه با اعلام این مطلب گفت: قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) بااعزام تجهیزات موشکی جدید نسبت به تقویت دفاع هوایی در منطقه غرب و آمادگی پاسخگویی قاطع به هرگونه تجاوز اقدام کرده است.

وی توضیح داد: تامین امنیت هوا و فضای مطمئن، هوشمند و پایدار با استفاده از انواع تجهیزات راداری، موشکی، اطلاعاتی، ارتباطی و توپخانه ای تحت هدایت شبکه یکپارچه پدافند هوایی در نواحی غربی کشور به ویژه در مرزهای هوایی آن منطقه به صورت مستمر انجام می شود.

 رزمایش بزرگ حیدر کرار ارتش از روز دوم مهرماه جاری در غرب کشور آغاز شد.

روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خبری اعلام کرده بود هواپیماهای نیروی هوایی ارتش با پشتیبانی از یکان های عمل کننده و واکنش سریع نیروی زمینی ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اجرای عملیات شناسایی و مانورهای پروازی پرداختند.

رزمایش بزرگ حیدر کرار ارتش همزمان با رزمایش محرم سپاه پاسداران، با حضور تیپ های نیرو مخصوص واکنش سریع نیروی زمینی، هوانیروز و نیروی هوایی ارتش با هدف ارزیابی توان عملیاتی و هماهنگی نیروهای عمل کننده برگزار شده است.

در این رزمایش یکان های زرهی، پروازی، پهپادی و واکنش سریع نیروی زمینی ارتش در قالب تیپ های هجومی ماموریت های واگذار شده را به نحو مطلوب به اجرا می گذارند.

همچنین یکان های برگزیده زرهی، هوانیروز، توپخانه، تکاور و پهپاد، آمادگی، اقتدار و صلابت رزمندگان نیروی زمینی سپاه در حراست و پاسداری از مرزهای ایران اسلامی را به نمایش خواهند گذاشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج