رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جهت تسهیل در امر نظارت مجلس بر اجرای قوانین مرکز پژوهش ها گزارش عملکرد وزارتخانه ها در اجرای قوانین را تهیه کرده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، محمد جواد ابطحی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 4 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار داشت: قوانین زیادی در مجلس وضع شده ولی به علت عدم نظارت اجرایی نمی شود که با این شیوه تورم قانون ایجاد می شود و نتیجه مثبتی را به دنبال نخواهد داشت.

 علی لاریجانی در پاسخ به تذکر نماینده خمینی شهر بیان کرد: جهت نظارت بر کارهایی که مجلس به دستگاه های اجرایی تکلیف کرده که اجرا شود، معاونت نظارت کار خوبی را انجام داده و تمام احکام، آئین نامه ها و دستورالعمل ها که باید دولت و وزارتخانه ها در اجرای قانون برنامه، بودجه و قوانین دائمی رعایت کنند را با توجه به عنوان و کمیسیون مربوطه تدوین کرده است.

وی افزود: روز گذشته نیز در جلسه هیات رئیسه مجلس با رؤسای کمیسیون های تخصصی این موارد در اختیار آن ها قرار داده شد و از این پس کمیسیون ها باید این نظارت ها را انجام دهند تا دولت به موقع آئین نامه ها و دستورالعمل ها را تدوین کند یا احکامی که نوشته شده را پیگیری کنیم که حتما این روش امر نظارت را تسهیل می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به مرکز پژوهش ها گفته شده که گزارش هایی را از وضعیت اجرای قوانین در وزارتخانه ها ارائه کنند که 8 مورد آن تهیه شده و به کمیسیون ها ارائه شده است و کمیسیون های مجلس براین اساس می توانند طبق ماده 236 گزارش تخلفات را ارائه کنند یا اینکه گزارشی را مطابق ماده 49 تهیه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج