مرجع تقلید شیعیان با محکوم کردن جنایات کشتار مردم مظلوم میانمار گفت: ما از دولت‌های اسلامی به‌‌ویژه دولت جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم که هر چه زودتر با درایت کامل و مذاکره با سایر دولت‌های اسلامی اقدام جدی کرده و به ندای مظلومیت آنان پاسخ دهد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل ازمرکز خبر حوزه،آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با اشاره به جنایات وحشیانه دولت میانمار و کشتار مسلمانان، این حوادث دردناک را محکوم کرده و خواستار اقدام قاطع دولت‌های اسلامی شدند.

وی با اظهار تأسف از عدم وحدت کشورهای اسلامی، افزود: اگر کشورهای اسلامی با هم وحدت داشتند، مگر ممکن بود امروز چنین جنایات ددمنشانه‌ای در میانمار اتفاق بیفتد؟ کشتار مسلمانان مظلوم و بی‌گناه میانمار توسط دولت آن کشور فقط به جرم اینکه آن‌ها مسلمان هستند باعث تأثر و تأسف فراوان است.

مرجع تقلید شیعیان در بخش دیگری از سخنان خود با محکومیت سکوت سازمان‌های مدافع حقوق بشر ابراز کرد: آیا می‌توان باور کرد که سکوت مرگبار مدعیان حقوق بشر به‌‌ویژه سازمان کنفرانس اسلامی که باید حامی و مدافع حقوق مظلومان و مسلمانان در جهان باشند، این‌ چنین خوار و زبون گشته و در مقابل قتل‌عام مردان و زنان و کودکان و جوانان ساکت باشند؟ آیا نباید سازمان کنفرانس اسلامی به‌واسطه این جنایات هولناک، جلسه فوق‌العاده تشکیل دهد و با محکوم کردن این حرکت وحشیانه، تصمیمات قاطعی برای مقابله و پایان دادن به آن اتخاذ کنند.

وی با اشاره به همدردی ملت شریف ایران با مظلومان جهان عنوان کرد: ملت مسلمان ایران همان‌طور که برای سایر مظلومان متأثر و اندوهناک است، برای مسلمانان ستمدیده میانمار و آوارگان آن‌ها، اندوه فراوان دارد.

آیت‌الله صافی گلپایگانی ادامه داد: ما از دولت‌های اسلامی به‌‌ویژه دولت جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم که هر چه زودتر با درایت کامل و مذاکره با سایر دولت‌های اسلامی اقدام جدی کرده و به ندای مظلومیت آنان پاسخ مثبت داده و به این حوادث ناگوار پایان دهند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج