نمایندگان با تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت صنعت درباره صدور مجوز واگذاری معادن و نظارت بر برداشت از منابع معدنی و وصول و هزینه کرد حقوق دولتی موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 7 شهریور) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت صنعت درخصوص صدور مجوز واگذاری معادن، این طرح را با 135 رأی موافق، 12 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 203 نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.

سعید باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن قرائت گزارش تقاضای تحقیق و تفحص مذکور گفت: در اجرای ماده 214 آیین نامه داخلی مجلس مبنی بر بررسی تقاضای جمعی از نمایندگان درخصوص تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص صدور مجوز واگذاری معادن و نظارت بر برداشت از منابع معدنی و وصول و هزینه کرد حقوق دولتی در استان های همدان، مرکزی، کرمان، یزد و آذربایجان غربی و سایر استان های دارای منابع معدنی به استحضار می رساند.

ابتد کمیسیون در مورخ 11 مهر 95 اطلاعات لازم درخصوص موضوعات تحقیق و تفحص را از وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد و متعاقباً اطلاعات مذکور در تاریخ 3 آذر 95 به کمیسیون واصل شد که مطابق آیین نامه در اختیار متقاضیان تحقیق و تفحص قرار گرفت.

وی افزود: نظر به اینکه متقاضیان اطلاعات ارائه شده را کافی ندانستند،کمیسیون موضوع را با حضور متقاضیان تحقیق و تفحص و مسئول دستگاه اجرایی ذی ربط مورد بررسی قرار داد که براساس رأی اکثریت اعضا، انجام تحقیق و تفحص درجلسه مورخ 27 تیر 96 این کمیسیون به تصویب رسید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج