نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته‌ای مرکب از ۲ تن در ستاد کل نیروهای مسلح و دو نفر از مجلس برای حل مشکل کسری خدمت فرزندان رزمندگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، حسن نوروزی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 6 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با اشاره به مراجعات مردمی به نمایندگان در خصوص قانون کسری خدمت فرزندان رزمندگان و ایثارگران گفت: متأسفانه به این قانون توجه نمی‌شود.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه گفته می شود تقریبا کسر خدمت شامل 4 تا5 میلیون نفر می‌شود، عنوان کرد: تصور نمی کنم این تعداد بیش از 300 هزار نفر باشد؛اما در نهاد مربوطه می‌گوید شرایط به گونه‌ای است که نمی‌توانیم برای سربازان برنامه‌ریزی کنیم و آنها باید به نواحی بسیج اعزام شوند.

نوروزی: برای حل مشکل کسری خدمت فرزندان رزمندگان اذن رهبری گرفته شود

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به هیأت رئیسه خاطر نشان کرد: لازم است نامه‌ای به ستاد مشترک و دفتر مقام معظم رهبری در این خصوص نوشته شود؛چرا که حل این مشکل نیازمند اذن رهبری است.

علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر از پیگیری هیأت رئیسه در این خصوص خبرداد و گفت: مقرر شده است کمیته‌ای مرکب از دو تن از ستاد کل نیروهای مسلح و دو نفر از مجلس (نوروزی و امیرآبادی) دراین خصوص پیگیری کنند و سردار باقری ریاست ستاد کل نیروهای مسلح  نیز قول مساعد داده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج