پورابراهیمی با اشاره به اختصاص اعتبارات از صندوق توسعه ملی بیان داشت: ایجاد اشتغال خُرد در روستاها ظرفیتی برای کمیته امداد است و باید منابعی را جذب کند تا در نهایت به سمت خودکفایی و توانمندسازی مددجویان برویم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، محمدرضا پورابراهیمی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 6 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان ارائه گزارش عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) از سوی پرویز فتاح با بیان اینکه اشتغال افراد تحت پوشش کمیته امداد باعث خلق ثروت در اقتصاد کشور می‌شود، گفت: نمایندگان مجلس از برنامه‌های کمیته‌ امداد در خصوص ایجاد اشتغال حمایت می کنند.

ایجاد اشتغال خُرد در روستاها ظرفیتی برای کمیته امداد است

نماینده مردم کرمان و راور درمجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش اعتبارات حوزه اشتغال به  یکهزار و صد میلیون تومان عنوان کرد: لازم است با توجه به افزایش اختیارات عملیاتی کمیته امداد اقدامات متناسبی نیز صورت گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اختصاص اعتبارات از صندوق توسعه ملی بیان داشت: ایجاد اشتغال خُرد در روستاها ظرفیتی برای کمیته امداد است و با توجه به ایفای نقشی که این کمیته در اشتغال دارد؛باید منابعی را جذب کند تا در نهایت به سمت خودکفایی و توانمندسازی مددجویان برویم.

واریز مستمری به حساب سرپرست خانوار مددجویان باید تحت نظر کمیته امداد باشد

پورابراهیمی در ادامه با اشاره به صندوق ولایت و کارکردهای آن اظهار کرد: کارکرد این صندوق اعطای وام‌های قرض‌الحسنه بر اساس اساسنامه آن است که با ایجاد اشتغال تحولی در کشور ایجاد می‌کند که نیازمند حمایت جدی رئیس کمیته امداد است که باید اولویت نخست آنها ایجاد اشتغال برای مددجویان باشد؛ضمن اینکه بعد از اعطای وام نباید به سرعت مستمری آنها قطع شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه مجلس سال گذشته در جریان بررسی برنامه ششم مستمری مددجویان کمیته امداد را 3.5 برابر افزایش داد، خاطر نشان کرد: علی رغم مخالفت دولت نمایندگان به این قانون رأی دادند؛اما نکته مهم واریز مستقیم مستمری از سوی دولت به حساب سرپرست خانوار مددجویان است که نباید این اتفاق بیفتد و باید تحت نظر کمیته باشد، همچنین مدیران استانی و شهرستانی کمیته باید همکاری بیشتری با نمایندگان مجلس داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج