نماینده مردم نیریز و استهبان در مجلس با اشاره به طرح انرژی خورشیدی بیان داشت: با در اختیار گذاشتن زمین، تجهیزات و تسهیلات می‌توان 1 میلیون تومان درآمد پایدار در ماه برای محرومان ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اصغر مسعودی در جریان ارائه گزارش پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) صبح امروز (یکشنبه 6 شهرویور) در صحن علنی مجلس اظهار داشت: آیات و روایات، ما را به کمک به محرومان و یتیمان سفارش می‌کند. پیامبر اکرم (ص) فرموده اند من و متکلف یتیم، در بهشت در کنار هم هستیم.

وی افزود: آقای فتاح در این مدت اقدامات جهادی و  انقلابی بسیاری در راستای حمایت از ولی نعمتان انقلاب اسلامی انجام داده است که از ایشان کمال تشکر را داریم اما نباید برای ما افتخار باشد که افراد تحت پوشش را زیاد کنیم که باید فرهنگ نیکوکاری را ترویج کنیم، در ماه رمضان اقدامات خوبی انجام گرفت.

نماینده مردم نیریز و استهبان مواردی  را به عنوان پیشنهاد بیان داشت: باید بعضی افراد که با عنوان خودکفایی و اشتغال از تحت پوشش کمیته امداد خارج شده‌اند و اعتراض دارند وضعیت‌شان مورد بررسی مجدد قرار گیرد همچنین متکلفین و خیرین برای ترویج این فرهنگ مورد معافیت مالیاتی قرار گیرند همچنین دولت نیز سهم بیمه‌های کارگر و کارفرمایی کسانی که افراد تحت پوشش کمیته امداد را به کارگیری می‌کنند را در بازه زمانی معینی به عهده بگیرد.

وی افزود: حمایت از  اشتغال خرد و خانگی، آموزش و در اختیار گذاشتن وسایل و تجهیزات در راستای خودکفایی افراد تحت پوشش کمیته امداد بسیار موثر می‌باشد.

منصوری با اشاره به نمونه های دیگر بیان داشت: بانک رسالت در شهر گلبافت کرمان و بنیاد مستضعفان در قلع گنج با ارائه تسهیلات باعث ایجاد اشتغال پایدار شده است.

وی در پایان با اشاره  به طرح انرژی خورشیدی بیان داشت: با در اختیار گذاشتن زمین، تجهیزات و تسهیلات  می‌توان 1 میلیون تومان درآمد پایدار در ماه برای محرومان ایجاد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج