فرمانده کل ارتش گفت: بخش اعظمی از ماموریت‌های سپاه حدود 70 الی 80 درصد هیچ شباهت و تداخلی با ماموریت‌های ارتش ندارد که سیاست ما در این زمینه حمایت و پشتیبانی از سپاه است و در آن 20 درصد فعالیت‌ها که شبیه هم هستند نیز سیاست ما هم‌افزایی است.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش صبح امروز در مراسم معارفه خود که باحضور جمعی از فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح برگزار شد، با تشکر از فرماندهی معظم کل قوا اظهار کرد: امیر سرلشگر صالحی فرمانده پیشین ارتش از جنبه‌های بی‌نظیر تغیر، تشرع، ولایتمداری، خلوص، تکلیف مداری و همچنین ویژگی‌های دیگر فردی کم نظیر هستند و پر کردن جای ایشان در ارتش کاری مشکل است.

وی با اشاره به حضور خود در ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: در مدت یک سالی که در ستاد کل ارتش و در کنار برادر عزیر، دلسوز، جدی و عالم دانا و توانا سردار باقری بودم ، فرصت ارزشمندی برای من فراهم شد که در روند آینده خود و همچنین ارتش تاثیر خواهد داشت.

فرمانده کل ارتش با تاکید بر اینکه تعامل ارتش و ستاد کل و قرارگاه به گونه ای خواهد بود که موجب رضایت فرمانده‌ای کل قوا باشد، گفت: بخش اعظمی از ماموریت‌های سپاه حدود 70 الی 80 درصد هیچ شباهت و تداخلی با ماموریت‌های ارتش ندارد که سیاست ما در این زمینه حمایت و پشتیبانی از سپاه است و در آن 20 درصد فعالیت‌ها که شبیه هم هستند نیز سیاست ما هم‌افزایی است.

وی تصریح کرد: ارتش هرگز اجازه نخواهد داد که دسیسه‌های دشمن برای خدشه دار کردن اتحاد و برادری خدایی میان ارتش و سپاه تحقق یابد.

سرلشکر موسوی با اشاره به تعامل ارتش و نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: برادران صبور و پرتلاشمان در نیروی انتظامی مطمئن باشند که ارتش در حمایت از نیروی انتظامی هرکاری که بتواند خواهد کرد.

وی درباره نحوه تعامل ارتش با وزارت دفاع نیز گفت: تعاملات را طوری تعریف خواهیم کرد که این وزارتخانه بتواند به بهترین شکل ممکن از ارتش و نیروهای مسلح پشتیبانی کند. ارتباط ارتش با سایر قوا نیز براساس قوانین و فرامین رهبری خواهد بود.

فرمانده کل ارتش در ادامه با اشاره به حکم ابلاغی فرماندهی کل قوا گفت: حکم رهبری برای انتصاب من در ارتش مانند همه احکامی که ایشان صادر می‌کنند، حامل پیامهای مهمی است. موارد اساسی که در این حکم برآن تاکید شده است ارتقای توان و آمادگی رزمی، تعالی معنوی و بصیرت، تامین نیازهای معیشتی و هم‌افزایی با سایر نیروهای مسلح است.

وی خاطر نشان کرد: اینکه معیشت در میان محورهای اساسی حکم انتصاب بنده آمده است و ذهن رهبری را مشغول به خود کرده، موضوع حائز اهمیتی است. من تلاش خواهم کرد که طی 5 سال آینده با کمک همکاران خود دغدغه معیشت را برطرف نمایم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج