رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از ارتقای توان و آمادگی رزمی، ارتش به عنوان مطالبه‌ای یادکرد که سالهاست رهبری آن را بیان می دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح درمراسم تودیع و معارفه فرمانده کل ارتش، با تاکید بر اینکه امروز کشور دوره حساس و خطیری در منطقه دارد، اظهار کرد: ارتش نقش بازدارندگی در برابر تهدیدات دشمنان و استکبار جهانی داشته و ارتقای توان و آمادگی رزمی، مطالبه ای است که سالهاست رهبری آن را بیان می دارند.

باقری گفت: دشمن باید در ارزیابی هزینه و فایده تهاجم به ایران به این نتیجه قطعی برسد که هزینه آن بسیار فراتر از فایده برایشان خواهد بود.

وی ادامه داد: دشمنان به این نتیجه قطعی رسیده اند که تهاجم نظامی به ایران منجر به تلفات و شکست خفت بارشان خواهد شد و برای همین است که به جنگ‌های نیابتی روی آوردند،اما  با تلاش نیروهای مسلح آینده روشنی پیش رو است.

باقری با بیان اینکه «مساله تعالی معنوی و بصیرت ویژگی اصلی مورد انتظار از نیروی خدوم ارتش و سایر نیروهای مسلح است»، تاکید کرد: آنچه که در جنگ انسان را در کنار سلاح و بر دفاع ثابت می‌دارد، معنویت و روحیه است. همچنین در فتنه ها و مشکلات سیاسی داخلی، این بصیرت است که افراد را در سنگر انقلاب نگاه می‌دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: ارتش توان و ظرفیت بسیار بالایی دارد که با استفاده از آنها می‌تواند مشکلات معیشتی را حل کند و همه ما وظیفه داریم به ارتش در حل مشکلات معیشتی کارکنان ارتش کمک کنیم.

باقری خاطرنشان کرد: ارتش و سپاه به عنوان دو بازوی قدرتمند و در کنار آنها ستادکل و ناجا، یک ید واحده در دفاع از انقلاب هستیم.

وی با تاکید بر لزوم عضو یابی و استفاده از عناصر انقلابی در نیروهای مسلح، گفت: برای چندمین بار است که تاکید می‌کنم عضویابی و جستجو برای یافتن عناصر انقلابی و علاقه‌مند و دارای اصالت معنوی است. باید این افراد را پیدا و جذب ارتش کنید. در همین زمینه احیای دبیرستان نظام موضوع بسیار خوبی است که ارتش مقدمات آن را فراهم کرده است.

باقری با تاکید بر اینکه آموزش ها نیاز به مداومت و بروزرسانی داشته و با توجه به تهدیدات روز باید صورت گیرد، خاطر نشان کرد: تکیه صرف به آموزش و رزمایش موجب رشد و تامین نیازهای یک نیرو نمی‌شود بلکه باید درگیری مستقیم در جبهه و مقابله با دشمن باشد تا نیرو آماده شود و برای همین نیروهای ارتش و پدافند باید در مرزها و جبهه هایی که انقلاب اسلامی حضور دارد خود را ارتقا دهند.

وی افزود: ارتش و سپاه می‌توانند مکمل‌های بهتری برای هم باشند و زمینه و ظرفیت‌هایی در سپاه است که می‌تواند در اختیار ارتش قرار بگیرد و بالعکس تا کشور بهتر از گذشته به اقتدار برسد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین با اشاره به انتصاب سرلشکر موسوی در سمت فرماندهی کل ارتش، اظهار کرد: امیر موسوی سابقه درخشانی در جنگ داشته و فردی متدین و متعهد است و این یک سال و چند روزی که در کنار ما در ستاد کل بود ارادتم به ایشان بیشتر شد و این انتصاب با همه خیرات، یک محرومیت برای بنده و ستادکل است. ارتش با فرماندهی امیر موسوی ضمن ادامه مسیر رشد گذشته با انرژی و گامهای بالاتر قدم های اساسی برمی‌دارد.

باقری همچنین تصریح کرد: امیر صالحی نیز به خوبی ارتش را اداره کرد و پیش برد و امیدوارم در مسئولیت جدید که به پیشنهاد اینجانب و تایید فرماندهی کل قوا بود، بازهم موفق باشد.

وی همچنین در بخش هایی از صحبت های خود با اشاره به روی کار آمدن دولت دوازدهم، خاطر نشان کرد: با رای اعتماد مجلس، حجت بر دولت تمام است و امیدواریم با حمایت مناسب که رهبری از همه دولت‌ها و این دولت دوره موفق تر از دوره قبل را رقم بزنند و محرومیت زدایی را پیش ببرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج