وزارت آموزش و پرورش و جامعه فرهنگیان از اقشار تأثیر گذار در طول دفاع مقدس بودند و در طول 8 سال جنگ تحمیلی و نابرابر،4700 نفر از فرهنگیان کشور به اسارت مزدوران بعثی عراق در آمدند.

به گزارش خبرگزاری موج ، امروز 26 مردادماه، سالروز ورود آزادگان سرافراز کشورمان به خاک پرافتخار ایران اسلامی است؛ روزی که کاروان سربلند آزادگان پس از سال‌ها غربت و مظلومیت به سرزمین کشورمان پای گذاشتند و چهره‌های ماندگار و مشعشع آنها، فضای ایران اسلامی را مزین و نورانی کرد.

مردان استوار و پاک‌نهادی که در میدان و جنگی نابرابر، میان حق و باطل، بی‌هیچ تعلل و تشکیکی راه ایثار و گذشت را برگزیدند و جانانه به مصاف با اهریمنان و دشمنان دین و میهن شتافتند.

در میان اسرای جنگ تحمیلی، اقشار مختلفی را می‌توان مشاهده کرد؛ از نوجوانی که تاریخ تولد خود را در شناسنامه تغییر داده تا میانسالان و پیران سختکوش.

یکی از اقشار جامعه که همواره در دوران دفاع مقدس نقش برجسته و تأثیرگذاری داشتند، جامعه فرهنگیان هستند؛ افرادی که سنگر ازخودگذشتگی و جهاد با دشمنان این مرزوبوم را با کلاس درس معاوضه کردند و معلم و نماد زیباترین صحنه‌های رشادت و جوانمردی شدند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج