نماینده مردم بوکان گفت: آقای قاضی‌زاده هاشمی در دوران وزارت خود در بخش درمان شاهکار کرد، اما در بخش بهداشت برنامه‌ای به مجلس ارائه نکرده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، محمدقسیم عثمانی نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز چهارشنبه 25 مرداد قوه مقننه در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: آقای قاضی‌زاده هاشمی به شخصیتی کاریزماتیک در کشور تبدیل شده است.

لزوم اصلاح دستمزد بدنه وزارت بهداشت

وی با انتقاد از عدم رعایت تعادل حقوق و دستمزد در بدنه وزارت بهداشت و درمان، ادامه داد: تنها پزشکان در فرآیند درمان بیماران دخیل نیستند و پیراپزشکان و سایر پرسنل نیز در این راه دخیل هستند که باید حقوق و دستمزد آنها اصلاح شود.

نماینده مردم بوکان در مجلس تصریح کرد: وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان باید به نمایندگان اعلام کند که اصلاح حقوق پیراپزشکان و سایر پرسنل درمان به ویژه پرستاران چگونه تأمین خواهد شد.

عثمانی با تأکید بر اینکه باید به بخش بهداشت توجه بیشتری کرد، افزود: آقای قاضی‌زاده هاشمی در دوران وزارت خود در بخش درمان شاهکار کرد، اما در بخش بهداشت برنامه‌ای به مجلس ارائه نکرده است.

وی با بیان اینکه در چهار سال گذشته 25 درصد به تخت‌های بیمارستانی افزوده شده است، گفت: آقای قاضی‌زاده هاشمی باید برنامه‌های خود برای بخش بهداشت و اینکه منابع آن از کجا تأمین می‌شود به نمایندگان توضیحاتی بدهد.

نماینده مردم بوکان در مجلس با بیان اینکه باید از ظرفیت دانشگاه‌های پزشکی و پیراپزشکی به خوبی استفاده شود و ظرفیت آنها را افزایش داد، گفت: برخی از جوانان کشورمان به کشورهای همسایه سفر می‌کنند و پس از چند ترم تحصیل به کشور باز می‌گردند که در همین راستا باید ظرفیت دانشگاه‌های کشور را ارتقا دهیم تا مانع از خروج جوانان کشور برای تحصیل در سایر کشورها شویم.

عثمانی با تأکید بر اینکه بخش بهداشت و درمان با سایر بخش‌ها مرتبط است و به گونه‌ای فرابخشی است، اظهار داشت: بخش درمان کارهای خود را به خوبی انجام می‌دهد، اما در چند سال اخیر شاهد بوده‌ایم بیمه‌ها به موقع به تعهدات خود عمل نمی‌کنند که آقای قاضی‌زاده هاشمی باید اعلام کند چه برنامه‌ای در این زمینه دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج