رئیس‌ جمهور در دیدار سفیر جدید اروگوئه در تهران گفت: اراده سیاسی جمهوری اسلامی ایران، توسعه روابط با کشورهای دوست در آمریکای لاتین از جمله اروگوئه است و باید از ظرفیت‌های متقابل و گسترده تهران و مونته ویدئو برای تقویت همکاریهای مشترک استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزرای موج، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه هنگام دریافت استوارنامه "کارلوس سگار بی‌فون اشتانماین"، ضرورت توسعه همکاریهای کنونی دو کشور در حوزه های علمی، و فناوری، از جمله داروسازی را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد بخش‌های خصوصی و دولتی ایران و اروگوئه با کسب آگاهی دقیق از ظرفیت‌های یکدیگر، فعالیت های خود را به نفع منافع دو ملت گسترش دهند.

روحانی اظهار داشت: دیدگاه ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران و اروگوئه درباره مسایل جهانی به یکدیگر نزدیک است و هر دو کشور معتقدند روابط در عرصه بین‌الملل باید براساس احترام متقابل برقرار باشد.

رئیس‌ جمهور ، تصمیم‌گیری برای امور هر کشوری را صرفا در حوزه اختیارات مردم آن کشور دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران تلاش برخی قدرتهای بزرگ برای تهدید و مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر از جمله در آمریکای لاتین را ایستادگی در برابر اراده ملت‌ها و موجب گسترش تنش‌های منطقه‌ای می‌داند.

سفیر جدید اروگوئه نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهور کشورمان و همچنین ابلاغ پیام تبریک رییس جمهور کشورش به مناسبت انتخاب مجدد دکتر روحانی، گفت: مونته ویدئو مصمم به توسعه و گسترش روابط خود با تهران است.

"کارلوس سگار بی‌فون اشتانماین" افزود: تمام تلاش خود را برای توسعه و تقویت همکاریهای دو کشور در همه حوزه ها بکار خواهم گرفت.

وی  اظهارداشت: دیدگاه ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران و اروگوئه در مجامع بین‌المللی به یکدیگر نزدیک و شبیه است و اروگوئه همواره در کنار ایران به عنوان یک کشور دوست است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج