نمایندگان مجلس با سه شیفته شدن جلسات علنی مجلس برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم مخالفت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه (25 مرداد) و در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم درباره ادامه جلسات علنی مجلس پس از نماز مغرب و عشاء امروز رای‌گیری کرد که نمایندگان مجلس با اکثریت آراء با آن مخالفت کردند.

لاریجانی پیش از رای‌گیری درباره سه شیفته شدن جلسات علنی امروز مجلس گفت: تاکنون رای اعتماد 4 وزیر پیشنهادی را بررسی کردیم و 13 وزیر دیگر باقی مانده که اگر با این روال پیش برویم شنبه هفته آینده نیز باید جلسه علنی داشته باشیم، در صورتی که دیروز برای ادامه جلسات در دو شیفت و از ساعت 14:30 تا 19:30 رای‌گیری شده و شما هم موافقت کردید.

وی افزود: اگر نمایندگان تمایل داشته باشند امشب دو ساعت بعد از نماز مغرب و عشا جلسه علنی داشته باشیم تا روز پنجشنبه بتوانیم بررسی صلاحیت‌ها را به پایان برسانیم و نمایندگان تعطیلات بیشتری داشته باشند، اگر هم خسته می‌شوید شنبه را هم باید بیایید.

نمایندگان مجلس در این جلسه از مجموع 261 نماینده حاضر با 76 رای موافق، 150 رای مخالف و بدون رای ممتنع با سه شیفته شدن جلسه علنی امروز مجلس مخالفت کردند.

لاریجانی رئیس مجلس پس از رای مخالف نمایندگان برای سه شیفته شدن جلسات علنی امروز مجلس گفت: در این شرایط می‌طلبد که نمایندگان قدری کمتر صحبت کرده و یا وزرا نیز وقت کمتری برای اظهار نظرات‌شان صرف کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج