عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با توجه به جایگاه مهم وزارت علوم، بهتر بود کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم با یک روز تاخیر ارائه می شد اما برای این وزارت خانه نیز وزیری معرفی می شد.

سید جواد ساداتی نژاد درباره عدم معرفی وزیر وزارت علوم توسط دولت به مجلس به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج گفت: به عنوان یکی از اعضای کمیسیون آموزش انتظار داشتم که نام وزیر پیشنهادی وزارت علوم نیز در میان لیست وزرا اعلام می شد. زیرا این مساله برای اعضای دانشگاهی و دانشجویان کشور نیز از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی افزود: اگرچه آقای روحانی اعلام کرد فردی که برای این پست انتخاب شده بود در آخرین دقایق انصراف داد اما ای کاش لیست کابینه دوازدهم ولو با یک روز تاخیر ارائه می شد اما وزیری برای این وزارت خانه بسیار مهم نیز در نظر گرفته می شد. این مساله می توانست شانیت و جایگاه وزارت علوم را حفظ کند هرچند که عدم معرفی وزیر مغایرت قانونی ندارد.

نماینده مردم کاشان در خانه ملت در خصوص وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در دوره های قبل ما شرایط خوبی در این حوزه نداشتیم و وزرای معرفی شده موفق نبودند. اما آقای بطحایی برنامه های خوبی دارند که امیدواریم در تعامل با مجلس به نتیجه برسانند. تعامل با مجلس از آن جهت مهم است که در سال جاری بحث پاداش معلمان و حق التدریسی ها عملا با همراهی مجلس به نتیجه رسید زیرا اعتباری برای این مساله در لایحه دولت در نظر گرفته نشده بود اما با کمک کمیسیون تلفیق به سرانجام رسید.

ساداتی نژاد در خصوص اظهاراتی پیرامون وجود محدودیت برای معرفی وزیر زن در کابینه دولت دوازدهم تصریح کرد: با توجه به اینکه ما در دوره ای وزیر زن داشتم و بسیار هم موفق بود، بعید می دانم چنین محدودیت هایی وجود داشته باشد. به ویژه آنکه ما در بسیاری از حوزه ها زنان توانمندی داریم که حتی می توانند بهتر از مردان عمل کنند. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج