نایب رئیس مجلس گفت: از بین 17 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم، ممکن است یک یا دو وزیر نتوانند رای اعتماد از مجلس بگیرند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، علی مطهری درباره وزرای پشنهادی دولت دوازدهم گفت: نمایندگان در قالب جلسات کمیسیون های تخصصی و برخی جلسات خصوصی به بررسی برنامه وزرا پیشنهادی می پردازند و امیدواریم در روز رای اعتماد تصمیم درستی بگیرند.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اهمیت بحث های اقتصادی و بیکاری در کشور آیا از وزرا خواسته می شود که در این باره برنامه ارائه دهند اظهار داشت: طبعا در این باره از وزرای اقتصادی برنامه های آن ها را می خواهیم که آیا آنان توانایی حل مشکلات کشور در این زمنیه را دارند یا خیر. 

نائیب رئیس مجلس در پاسخ به این سوال که آیا این وزرا پیشنهادی می توانند پاسخگوی وعده های رئیس جمهور باشند اظهار داشت: این مساله بستگی مدیریت رئیس جمهور دارد که این اراده را داشته باشد به وعده هایش را عمل کند و وزرا در این زمینه نقش درجه دو را دارند. 

مطهری ادامه داد: اگر رئیس جمهور اراده انجام وعده های خود را داشته باشد با همین کابینه هم می تواند آن وعده ها را محقق کند. 

وی در مورد اینکه آیا هر 17 وزیر پیشنهادی از مجلس رای اعتماد می گیرند یا خیر تصریح کرد: از بین 17 وزیر پیشنهادی، ممکن است یک یا دو وزیر رای اعتماد نگیرد.

در کابینه از هر دوطیف استفاده شده است

رئیس مجلس درباره چینش سیاسی کابینه جدید اظهار داشت: در کابینه هم از اصول گرایان و هم از اصلاح طلبان استفاده شده است و این مساله نشان می دهد که تعصب جناحی و گروهی نقشی در این زمینه نداشته است. 

مطهری افزود: البته هیچ وقت دو طرف یعنی اصلاح طلبان و اصول گرایان راضی نمی شوند اما همین که کابینه جناحی نیست نقطه قوتی برای رئیس جمهور است. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج