وزیر بهداشت گفت: برنامه های وزارت بهداشت به طور مفصل به نمایندگان مجلس ارائه شد. چون کارنامه چهار ساله هم داریم کار سخت تر است چون باید در مورد نواقص توضیح دهیم و معمولا به موفقیت ها کمتر توجه می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، حسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: در برنامه ای که برای دولت دوازدهم ارائه کردم اولویت را پیشگیری قرار دادیم. برای پیشگیری هم استقرار نظام ارجاع لازم است که کار بسیار سختی است که امیدوارم با توجه به زیرساختهایی که در دولت یازدهم ایجاد کردیم موفق شویم و این مهم را که آرزوی بیش از چهار دهه است محقق شود. 

وی در خصوص اینکه چه چیزی باعث شد تا در دولت دوازدهم حضور یابید، تصریح کرد: مردم ارزش شان بالاتر از هر چیزی است و کشور و مردمان را دوستداریم و دعا کنید خادم خوبی باشیم. صحبت هایی هم در مورد شروطم کرده ام که ان شا الله دولت در آرامش به برنانه هایش جامه عمل بپوشاند. 

وی ادامه داد: برنامه های وزارت بهداشت به طور مفصل به نمایندگان مجلس ارائه شد. چون کارنامه چهار ساله هم داریم کار سخت تر است چون باید در مورد نواقص توضیح دهیم و معمولا به موفقیت ها کمتر توجه می شود. 

قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: در دولت دوازدهم ادامه طرح تحول سلامت از اولویت ها است و باید کاستی های آن باید رفع شود. منابع مالی آن که ناپایدار است چاره اندیشی شود. ارتقای آموزش و پژوهش از دیگر ماموریت های وزارت بهداشت خواهد بود و برنامه ای برای تولید دانشگاه های نسل سوم داده ایم که بتوانند فن آور باشند. سخت ترین کار هم استقرار نظام ارجاع و پزشکی خانواده است.

وی بیان داشت: یک مطالبه جدی هم در دولت دوازدهم خواهیم داشت و آن این است که از همه دستگاه ها بدون رودربایستی خواهان برای مراقب سلامت مردم خواهان همکاری هستیم که شاهد کاهش آسیب های اجتماعی باشیم. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج