دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: هشتمین نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی برای تعامل نزدیکتر و هماهنگی بیشتر با ستاد اربعین مستقر در عراق و با هدف اتخاذ سیاست ها و تدابیر جدید و واحد به صورت مشترک برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، آقابابائی، مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی در خصوص نشست مشترک ستاد مرکزی اربعین مستقر در عراق گفت: در سفر هفته آینده وزیر کشور عراق به جمهوری اسلامی ایران، سند و یادداشت تفاهم برگزاری مراسم اربعین به امضای وزیران کشور عراق و ایران خواهد رسید و در صورت توانایی دولت عراق و وجود زیرساخت های لازم در بعد تجهیزات فنی و حصول شرایط امنیتی مطلوب علاوه بر مرزهای رسمی مهران، چذابه و شلمچه مرز چهارم در خسروی نیز پذیرای زائران اربعین خواهد بود.

آقابابائی گفت: مباحث عمده این جلسه آسیب شناسی اعزام زائران در سالهای قبل و اتخاذ سیاست ها و تدابیر جدید برای عزیمت آسانتر زائران به عتبات عالیات در عراق بود.

وی گفت: پیش بینی بررسی و ایجاد بسترهای مکانیزم جدید برای تسریع در صدور روادید در سفارت عراق و در دفاتر صدور روادید در شهرهای تعیین شده کشور، تکمیل زیرساختها در مرزها و اتخاذ سیاستهای هماهنگ بین ستاد مرکزی اربعین و ستاد اربعین مستقر در عراق و توجه خاص به موضوعات فرهنگی از جمله اقدامات انجام شده برای بهبود شرایط سفر زائران اربعین حسینی در سالجاری است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج