رئیس‌جمهور گفت توسعه مناسبات دوستانه با کشورهای آفریقایی همواره برای جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز یکشنبه در دیدار پادشاه لسوتو ضمن خوش‌آمدگویی به وی برای حضور در مراسم تحلیف دوره دوازدهم ریاست جمهوری  گفت: دو ملت ایران و لسوتو از نظر افکار، اعتقادات، آرزوها و آرمان‌ها با هم نزدیک هستند و این اشتراکات فرهنگی، پایه و فرصتی است تا بتوانیم از آن به نفع ملت‌ها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ مانعی برای گسترش روابط میان دو کشور قایل نیست، بر ضرورت نزدیکی شرکت‌ها و بخش‌های اقتصادی و فرهنگی و شناساندن ظرفیت‌های موجود در دو کشور تأکید کرد.

رئیس‌جمهور همچنین همکاری، مشارکت و رایزنی ایران و لسوتو در رابطه با حل و فصل مشکلات و معضلات منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله مبارزه با تروریسم و جلوگیری از توسعه آن را حائز اهمیت دانست.

"لستی سوم " پادشاه لسوتو نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با رییس جمهور کشورمان و تقدیر از میهمان‌نوازی شایسته جمهوری اسلامی ایران، گفت: دوستی و صمیمیت نزدیکی میان دو ملت ایران و لسوتو وجود دارد و امیدوارم این سفر موجب توسعه روابط و همکاری‌ها میان دو کشور باشد.

پادشاه لسوتو اظهار داشت: ما به همزیستی مسالمت‌آمیز، عدم مداخله در امور داخلی سایر کشورها و آرامش، صلح و امنیت، احترام می‌گذاریم و خواستار توسعه روابط و همکاری‌ با ایران و همه کشورهایی هستیم که در این راستا حرکت می‌کنند.

لستی سوم همچنین خواستار افزایش دوستی، همکاری‌، مشارکت و حمایت ایران از لسوتو در سازمان‌های بین‌المللی شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج