رئیس مجلس گفت: ایران هیچ محدودیتی برای گسترش همکاری‌ها با کشور بوسنی نداشته و فضا برای تقویت روابط و تعاملات در تمام شئونات فراهم است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار «صافت سوفتیچ» نایب رئیس مجلس اقوام بوسنی با اشاره به جایگاه و اهمیت کشور بوسنی، گفت: جمهوری اسلامی همواره از تمامیت ارضی و وفاق درونی بوسنی حمایت کرده و می‌کند.

وی ادامه داد: ایران هیچ محدودیتی برای گسترش همکاری‌ها با کشور بوسنی نداشته و فضا برای تقویت روابط و تعاملات در تمام شئونات فراهم است.

رئیس مجلس با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور ایران و بوسنی، تصریح کرد: قطعا توسعه روابط اقتصادی و تجاری باید در دستورکار دو کشور قرار گیرد.

همچنین «صافت سوفتیچ» نایب رئیس مجلس اقوام بوسنی نیز در این دیدار، گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از معدود کشورهایی است که مردم بوسنی در آن احساس راحتی و برادری می‌کنند.

وی بر لزوم گسترش روابط دوجانبه میان ایران و بوسنی تأکید کرد و افزود: حضور گسترده مقامات کشورهای خارجی در مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری، نشان‌دهنده جایگاه والای ایران و نگرش جامعه بین‌المللی به جمهوری اسلامی است.

نایب رئیس مجلس اقوام بوسنی افزود: ایران در یک منطقه ملتهب و پرتنش واقع شده، اما توانسته نقش چشمگیر و تأثیرگذار خود در منطقه را ایفا کند.

«صافت سوفتیچ» با تقدیر و تشکر از حمایت جمهوری اسلامی از مردم بوسنی در دوران بحران این کشور، تصریح کرد: مردم بوسنی هیچگاه کمک‌ها و حمایت‌های جمهوری اسلامی از این کشور را فراموش نمی‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج