رئیس مجلس گفت: امیدواریم نتیجه مذاکرات آستانه برقرای صلح در منطقه باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار «عماد خمیس» نخست‌وزیر سوریه، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همیشه حامی ملت و دولت سوریه خواهد بود و امیدواریم که مذاکرات آستانه به نتیجه مطلوبی برسد تا بتوانیم شاهد برقراری هرچه سریع‌تر صلح در منطقه باشیم.

همچنین «عماد خمیس» نخست‌وزیر سوریه نیز در این دیدار در سخنانی، گفت: برگزاری انتخابات دموکراتیک و مراسم تحلیف را خدمت شما و ملت بزرگ ایران تبریک می‌گویم و امیدوارم که دولت جدید بتواند به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کند.

وی اظهار داشت: ملت و رهبر سوریه بهترین قدردانی را نسبت به حکومت، ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران دارند و نسبت به این امر واقف هستند که بدون حمایت‌های شما نمی‌‌توانستیم به این پیروزی‌ها دست پیدا کنیم.

نخست‌وزیر سوریه با اشاره به نقش آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی در برهم زدن آرامش منطقه‌ای، تصریح کرد: اینها بذر تروریست را کاشتند و چنین بحرانی را به‌وجود آوردند، آنها به دنبال ایجاد بی‌ثباتی در منطقه بوده و هستند، اما ما نمی‌گذاریم که آنان به اهداف‌شان برسند.

«عماد خمیس» تأکید کرد: از لحاظ سیاسی و نظامی وضع در سوریه روز به روز بهتر می‌شود، اما اکنون بزرگترین چالش ما مسائل اقتصادی است که با همکاری و همفکری شما آن را هم پشت سر خواهیم گذارد.

وی گفت: همکاری‌های دوجانبه اقتصادی به نفع هر دو کشور خواهد بود و اکنون که در مرحله بازسازی و توسعه اقتصادی قرار داریم، جمهوری اسلامی ایران می‌تواند ما را در این مسیر همراهی کند و این می‌تواند نقطه آغاز دیگری بر همکاری‌های میان دو کشور باشد.

نخست‌وزیر سوریه اضافه کرد: ایران یک قدرت بین‌المللی در منطقه است و در برقراری صلح و آرامش و ایجاد ثبات نقش مؤثری داشته و خواهد داشت و ما امیدواریم که عربستان سعودی هم دست از همکاری با رژیم صهیونیستی و آمریکا بردارد و به برقراری آرامش در منطقه بیاندیشد.

«عماد خمیس» تصریح کرد: خون سوری‌ها و ایرانیان با هم آمیخته شده و نتیجه آن رسیدن به نقطه درخشانی به نام مقاومت است و ما مطمئن هستیم که در کنار هم می‌توانیم در مقابل دشمنان ایستادگی کرده و به پیروزی برسیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج