وزیر امور خارجه ایران با اشاره به تداوم توطئه‌های رژیم صهیونیستی به دلیل تمرکز کشورهای اسلامی بر موضوعات حاشیه‌ای، بر ضرورت اقدام هماهنگ بین‌المللی برای پایان دادن به جنایات این رژیم در سرزمین‌های اشغالی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بدو ورودش به استانبول برای شرکت در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی درباره تحولات اخیر در فلسطین اشغالی گفت: اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی و قدس شریف که ادامه سیاست‌ها و اشغالگری آنان است بیانگر آن است که این رژیم به دنبال تغییر هویت و تغییر سرزمینی مناطق اشغالی مخصوصا قدس شریف و در واقع یهودی کردن این مناطق است.

وزیر خارجه کشورمان افزود: به دلیل تمرکز کشورهای اسلامی بر موضوعات حاشیه‌ای متآسفانه سیاست‌های توطئه‌ای رژیم صهیونیستی بدون هیچ مقاومتی از سوی جهان اسلام ادامه پیدا کند. 

وی با  بیان اینکه موضوع قدس و فلسطین اصلی‌ترین هدف تشکیل سازمان همکاری اسلامی است گفت: امیدوارم تصمیماتی که در این اجلاس اضطراری اتخاذ می‌شود بتواند زمینه یک اقدام هماهنگ بین‌المللی برای پایان دادن رژیم صهیونیستی به اقداماتش را فراهم کند و این رژیم با توجه به عواقب اقدامات خود نتواند به آن ادامه بدهد. 

رئیس دستگاه دیپلماسی که با خبرگزاری صدا و سیما گفت‌وگو می‌کرد، افزود: مهمترین موضوعی که ما در این اجلاس و اجلاس‌ها‌ی قبلی مطرح کردیم این است که سیاست‌های رژیم صهیونیستی در واقع ادامه سیاست اشغالگری و تجاوز به حقوق مردم فلسطین است و لازم است که کشورهای اسلامی و منطقه در این باره هوشیار باشند و اجازه ندهند رژیم صهیونیستی موفق بشود که در واقع جهان اسلام را از خطر اصلی منحرف کرده و به موضوعات حاشیه بکشاند.

ظریف ادامه داد: متاسفانه جهان اسلام امروزه با مشکلات بسیار عدیده‌ای از جمله مشکل افراط گرایی و تروریسم روبرو است، ولی خطر صهیونیسم در واقع خطری است که به این مشکلات دامن می‌زند.  همه باید توجهمان را به ویژه در سازمان همکاری اسلامی که برای آزادی قدس و بازگرداندن قدس شریف به مردم فلسطین؛ مسلمانان و اعراب منطقه تاسیس شده ضمن هماهنگی بیشتر برای نیل به این هدف بیشترین استفاده را از این سازمان ببریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج