معاون هماهنگی وزیر کشور گفت: وزارت کشور طرح عدم تعطیلی واحدهای بزرگ تولیدی به دلایل بدهی مالی را برای تصویب یه شورای اقتصاد مقاومتی داده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، در اولین نشست هم اندیشی زنان فعال در عرصه های اقتصادی دین پرست گفت: دولت ها در سراسر دنیا کارافرین موفقی نبودند و بحث اقتصاد مقاومتی اولین بار در دیدار مقام معظم رهبری با کارافرینان در هفت سال گذشته مطرح شد. 

وی افزود: براساس آمار نیمی از جمعیت کشور زنان هستند اما نرخ مشارکت زنان کمی بیش از 14 درست است که این مساله جای سوال دارد. در همین راستا نرخ بیکاری زنان در سال گذشته افزایش داشت و فقط یک درصد زنان شاعل کارفرما هستند. من در طول خدمت چهار سال یکبار هم یک نامه از مدیرعامل خانم به دستم نرسیده است که دنبال توسعه یا حل مشکل باشد. 

دین پرست تاکید کرد: پس از ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی، یکی از کارها برای اجرای آن شناسایی موانع بود از جمله قوانین. نشستی با روسای بانکها برگزار شد که کارگروهی تشکیل شد که 166 مورد را بررسی کردند. طرح همیاران توسعه روستایی داشتیم که بسیاری از دانشجویان فعال در ان دختران بود که منجر به تدوین ایده ای برای بهبود اقتصاد روستایی شد. ما کارگروهی برای رفع موانع تولید داریم که می تواند راهگشای اشتغال زنان شود. 

وی تصریح کرد: یکی از مصوبات ما دستور وزیر کشور جلوگیری از تعطیلی از واحدهای تولیدی بزرگ به دلایلی مثل بدهی است و جلسه اقتصاد مقاومتی قرار است بررسی شود که بدهی های مالی از جمله به ادارات اب و برق باعث بسته شدن این واحدها شود. 

وی اظهار داشت: ما آمادگی داریم که یک روز از هفته را به مشکلاتی که در نشست مطرح شد اختصاص داده شود. یکی از سه مشاور من خانم است و ایشان کانال ارتباطی کارآفرینان زنان با بخش اقتصادی وزارت کشور شود. با توجه به اینکه اشتغال پاشنه آشیل کشور شده است ما باید تلاش کنیم زنان سهم اشتغالی از 950 هزار شغلی که دوات موظف است در یکسال ایجاد کند بگیریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج