جانشین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: یکی از ماموریت‌های دانشجویان افسری که لباس سربازی وطن را پوشیده‌اند، پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ارزش‌های انقلاب و نظام است.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر سرتیپ سید عبدالرحیم موسوی جانشین ستاد کل نیروهای مسلح در جمع دانشجویان دوره رزم مقدماتی دانشگاه‌های افسری ارتش اظهار کرد: یکی از ماموریت‌های شما دانشجویان که لباس سربازی وطن را پوشیده‌اید، پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ارزش‌های انقلاب و نظام است.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با یادآوری از فرمایش حکیمانه مقام معظم رهبری(مد ظه العالی) در وصف ارتش، افزود: حضرت آقا خطاب به کارکنان ارتش فرمودندکه «ارتشی بودن در چشم مردم باید متشرع بودن را تداعی کند» و توصیه حقیر به شما دانشجویان که این لباس را بر تن کرده اید، این است که شما نیز باید با ظاهر، لباس، گفتار و رفتار تشرع بودن را در خود نشان دهید.

موسوی ادامه داد: سربازی یعنی حرکت در مسیر مبارزه با کفر و وقتی شما لباس سربازی برتن کرده اید، یعنی یک عمر باید در مسیر مبارزه با شیاطین و کفار حرکت کنید و عمر خود را صرف مبارزه با آمریکا با عنوان ظالم و شیطان بزرگ کنید و قلب هایتان باید مملوء از کینه از این شیطان بزرگ باشد.

وی از این دانشجویان به عنوان نخبگان و برجستگان ارتش یاد کرد و گفت: شما نخبگان و ممتازان ارتش و جامعه هستید، به دلیل اینکه از بین چند صد هزار نفر جوان هم سن و سال خودتان انتخاب شده اید و مسیر سربازی، مسیر جانبازی در راه آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، از آنجایی که شما در این مسیر قرار گرفته اید، افتخار کنید و باید الگو و سرمشق دیگران در جامعه قرار گرفت.

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح آموزش را یک فریضه دانست و تصریح کرد: همانطور که حضرت آقا آموزش را یک فریضه دانسته اند، نیت هم برای آن فریضه لازم است که نیت باعث می شود کارتان برکت داشته باشد و خسته و فرسوده از لحاظ روحی نخواهید شد.

موسوی با یادآوری نام و یاد شهدای گرانقدر ارتش، خاطر نشان کرد: توصیه می کنم سبک زندگی نظامی و غیر نظامی شهید صیاد شیرازی، بابایی، ستاری، شیرودی و دیگر شهدای ارتش را مطالعه کنید و شهدا را الگوی عملی و رفتاری خود در جامعه قرار دهید.

 وی در پایان یادآور شد: نیرو های مسلح برای فتح قله های بلند باید با قرآن کریم مانوس شوند، با انس به آن ارتقای معنویت و ارتقای علمی و مهارت نظامی را بالا برده و به تقویت آمادگی جسمانی خود بپردازید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج