جلسه کمیسیون مشترک برجام بعدازظهر جمعه پس از حدود سه ساعت در هتل کوبورگ وین پایان یافت و سیدعباس عراقچی رایزنی های دوجانبه ای را با 'هلگا اشمید' نماینده اتحادیه اروپا و برخی دیگر از هیات ها آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، 'بهزاد صابری' عضو هیات مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات کمیسیون مشترک برجام با اعلام این خبر افزود: مذاکرات و رایزنی های دوجانبه عراقچی با هیات های مختلف طبق روال جلسات گذشته کمیسیون مشترک برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: دکتر عراقچی روز گذشته با 'هلگا اشمید' معاون 'فدریکا موگرینی' مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و همچنین 'یوکیا آمانو' مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار و گفت وگوهای دوجانبه ای داشت.
وی افزود: عراقچی امروز نیز دیدار دیگری با اشمید و همچنین با 'توماس شانون' معاون وزیر امور خارجه آمریکا خواهد داشت.
صابری خاطرنشان کرد که برگزاری این دیدارهای دوجانبه همیشه در حاشیه جلسات کمیسیون برجام بوده و دیدار با نماینده آمریکا نیز مساله جدیدی نیست چنانکه 'سرگئی ریابکوف' معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز که برای جلسه کمیسیون برجام به وین نیامده است ، هفته گذشته در تهران با عراقچی دیدار و گفت وگو کرد.

هشتمین جلسه کمیسیون مشترک برجام ساعت 11 و 30 دقیقه صبح جمعه به وقت محلی در هتل کوبوبرگ وین پایتخت اتریش آغاز شد.
در این جلسه روند اجرای توافق هسته ای و بدعهدی آمریکا در این زمینه بررسی می شود.
این جلسه به ریاست 'سیدعباس عراقچی' معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و 'هلگا اشمید' معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و با شرکت نمایندگانی از کشورهای 1+5 برگزار می شود.


عراقچی عصر پنجشنبه پس از دیدار و گفت وگو با 'یوکیا آمانو' مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، درباره جلسه کمیسیون مشترک گفت: بررسی آخرین وضعیت اجرای برجام و گلایه هایی که ایران از آمریکا دارد در جلسه روز جمعه کمیسیون مشترک برجام مطرح می شود.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج