نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس سازمان محیط زیست خواستار توجه معصومه ابتکار به وضعیت مردم حوزه انتخابیه خود و پلمب سایت زباله آزادشهر شد.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا ابراهیمی نماینده رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس در تذکری شفاهی به رئیس سازمان محیط زیست اظهار کرد: سایت زباله آزادشهر که محل دپوی زباله های شهر گلستان است،‌ به غلط در حاشیه جنگل، حومه شهر و در کنار جاده بین المللی قرار گرفته است و آثار زیان بار زیست محیطی و اکوسیستمی را برای مردم و آبهای زیرزمینی و کشاورزی ایجاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: از خانم دکتر ابتکار خواهان پلمب این سایت زباله هستیم تا مردم فکر کنند برای خانم ابتکار، جان مردم ارزشمندتر از جان پرندگان است.

این نماینده مجلس همچنین در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی خواستار پرداخت پول گندمکاران شد و گفت: از آقای حجتی می‌خواهیم که پول گندم کشاورزان را بعد از یک ماه بپردازد. کشاورزان مشکلات زیادی دارند و این حداقل کاری است که برای حوزه تولید و اشتغال برای کشاورزان در کشور انجام شود.

ابراهیمی در ادامه در تذکری به رئیس بانک مرکزی با طرح این پرسش که چرا بانک‌ها به جان و مال مردم افتاده اند و روستاییان از تسهیلات بانکی بخاطر نداشتن ضمانت نمی توانند استفاده کنند،‌ خاطرنشان کرد: پیشنهاد می شود که از سند زمین،‌ سند منزل و دفترچه کشاورزی برای ارائه تسهیلات ضمانت‌های بانکی را در نظر بگیرند.

وی با انتقاد از سود تسهیلات بانکی ادامه داد: سود بالای بانکی ظلم دیگری به مردم است؛‌ با این همه فشار اقتصادی مردم باید تا چه زمانی برای بانک‌ها کار و تلاش کنند و چرا بانک‌ها با وجود این همه بیکار و جوانان مستعد برای ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی،‌ بروکراسی سخت و پیچیده‌ای را ایجاد کرده‌اند.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در پایان در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار ارائه گزارش تحقیق و تفحص وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت درباره معدن آزادشهر شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج