رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: عبارت آتش به اختیار حرف جدیدی است که حتما باید اثرات جدیدی در جریان انقلابی بگذارد.

به گزارش خبرگزاری موج، داوود گودرزی در افتتاحیه اردوی طرح ولایت، ویژه دانشجویان بسیجی خواهر که در مجتمع امام رضا(ع) برگزار شد، در خصوص عبارت آتش به اختیار اظهار کرد: پس از اینکه مقام معظم رهبری این جمله را عنوان کردند دشمن تبلیغات منفی خود را آغاز کرد تا این جمله را ضایع کند،  یکی از نکاتی که جریانات ضد انقلاب داخل و سایر دشمنان انجام می دهند و در این سه سال اخیر شدت گرفته این است که فرمایشات مهم رهبر را محور قرار داده و گاها آنها را به تمسخر می گیرند تا اثر آن جمله را کاهش دهند.

وی ادامه داد: عده ای از دوستان از این عبارت برداشت کردند که دیگر نیاز به سازمان و تشکیلات نداریم و هر کسی می‌تواند هر کاری را که دوست دارد انجام دهد درصورتی که هرگز اینگونه نیست.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: در رابطه با عبارت آتش به اختیار باید نه در فضای محافطه کاری بیفتیم که بگوییم این عبارت حرف جدیدی نیست، از قبل هم امر به معروف و نهی از منکر انجام می دادیم و نه اجازه دهیم برداشت های غلط از آن ایجاد شود.

گودرزی عنوان کرد: عبارت اتش به اختیار حرف جدیدی است که حتما باید اثرات جدیدی در جریان انقلابی بگذارد. 

وی با بیان اینکه رهبر در عید فطر عنوان کردند که منظور من از عبارت آتش به اختیار این است که کار فرهنگی تمیز انجام دهید، یادآور شد:  منطق فرمایش رهبری این است که جریانی در داخل کشور به دنبال استحاله نظام از درون است و می خواهد با اختلالی که در دستگاه ها ایجاد می کند، با نفوذی که در دستگاه ها صورت گرفته و با کار فرهنگی که در لایه های مختلف جامعه انجام می‌دهد روح انقلابی گری را از ملت بگیرد تا ذائقه ها و باورها را عوض کند، احساس مسئولیت را از ما بگیرد  و مدل دینداریمان را تغییر دهد. 

رئیس سازمان بسیج دانشجویی افزود: منظور آقا این است که اگر قرار است تمدن اسلامی را احیا کنیم باید تولید فکر و تربیت انسان داشته باشیم و روح انقلابی گری را در کشور زنده نگه داریم که دشمن بداند جریان و گفتمان انقلابی زنده است. باید تلاش کنیم این گفتمان را تبیین کرده و در جامعه ترویج دهیم.

گودرزی گفت: هر فردی که می تواند اقدامی انجام دهد تا منجر به کار ایجابی خوب شود به طور مثال موسسه تربیتی ایجاد کند و یا به شبهات پاسخ دهد و  یا منجر به کار سلبی  شود و از اقدامات دشمن جلوگیری کند مصداق آتش به اختیار است.

وی اضافه کرد: مساله تربیت روح حاکم بر تمام فعالیت‌های ماست، این موضوع باید اولویت کاری ما باشد.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج