عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: با توجه به تجربه موفق زنان در بخش معاونت وزارت نفت و وجود زنانی با سابقه اجرایی موفق، به شدت پیگیر حضور آن‌ها در بخش معاونت‌های تمامی وزارتخانه‌ها هستیم.

پروانه سلحشوری در مورد دستور کار جدید فراکسیون زنان به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج گفت: در سال گذشته اولویت‌های فراکسیون تعریف شد که در برخی طرح‌های به موفقیت‌هایی دست یافتیم و در بعضی دیگر باید کار ادامه یابد. در همین رابطه فردا (یکشنبه) و یا سه‌شنبه گزارش کاملی از عملکرد فراکسیون ارائه خواهد شد.

وی در مورد پیشنهادات فراکسیون برای حضور زنان در کابینه دوازدهم خاطر نشان کرد: ما با آقای جهانگیری در خصوص انتخاب وزیر زن جلساتی داشتیم و اصرار داریم که از زنان توانمند استفاده شود. اما تاکید ما تنها در بخش وزرا نیست ما خواهان افزایش حضور زنان در سطوح میانی و به ویژه معاونت‌ها هم هستیم تا به این طریق به تدریج زنان بیشتری در سیستم نخبگان سیاسی وارد شوند در حالی که هم اکنون آمار شرکت زنان در این حوزه بسیار بسیار پایین است.

تکرار تجربه موفقیت‌آمیز حضور زنان در معاونت‌های تمامی وزارتخانه‌ها

عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به تجربه موفق حضور زنان در بخش معاونت‌های وزارت نفت خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد وزارت نفت وزارت خانه‌ای مردانه باشد اما به بکارگیری زنان در بخش معاونت‌ها و موفقیت آن‌ها باعث شد تا بازهم وزیر بر استخدام زنان در این بخش‌ها تاکید کند. حال این بحث مطرح است که چرا در سایر وزارتخانه‌ها چنین تجربه‌ای تکرار نشود.

سلحشوری در مورد اینکه آیا لیستی هم برای چنین امری به معاون اول ریاست جمهوری ارائه شده است یا خیر اظهار داشت: جامعه زنان به طور کلی افرادی که سابقه اجرایی موفقیت‌آمیزی داشته‌اند را مطرح کرده‌ اما به طور خاص روی شخص خاصی تاکید نشده است. با این حال تاکید فراکسیون زنان بر حضور حتمی زنان در تمامی وزارتخانه‌ها بدون هیچ استثنایی است.

لزوم شکل گیری سازمان زنان و جوانان

نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص بررسی طرح ایجاد وزارت خانه زنان و خانواده در کابینه بیان کرد: ما به دنبال تاسیس سازمان زنان و خانواده هستیم. این طرح در خلال بررسی سازمان جوانان به ذهن من رسید که ما فعلا نه در شکل وزارت خانه زنان بلکه در قالب معاونت رئیس جمهوری و سازمان زنان و جوانان نهادهایی داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج