نماینده ولی فقیه در امور حج گفت: فضاهای مسموم جامعه که برخی افراد برای حج 96به وجود آورده بودند پایان یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر روز جمعه در حاشیه همایش توجیهی آموزشی زائران حج 96 در جمع خبرنگاران افزود: امیدوارم همه رسانه‌ها، مطبوعات و دلسوزان جامعه دست در دست هم داده و فضا را آرام کنند تا بتوانیم امسال یک حج مطلوب را برای زایران داشته باشیم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره تضمین امنیت زائران از سوی عربستان چگونه خواهد بود، گفت: تضمین‌های لازم برای امنیت هر چه بیشتر زائران از عربستان گرفته شده و طرف چند روز آینده رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان برای تاکیدات لازم بر اجرای توافقات طرفین عازم عربستان خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه در حج امسال هیچ مشکلی برای زائران وجود نخواهد داشت، تصریح کرد: همان طور که می‌دانید حوادث در همه جای دنیا وجود دارد چه اطمینانی وجود دارد انسان وقتی از منزل خارج می‌شود دچار حادثه نشود زیرا حوادث را نمی‌توان پیش بینی کرد.
قاضی عسکر همچنین درباره آموزش زائران قبل از اعزام به عربستان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی های انجام گرفته زائران می‌توانند از طریق سامانه بعثه مقام معظم رهبری در حج آموزشهای لازم را فرا گیرند.
سرپرست حجاج ایرانی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی از 10جلسه به بالا خواهد بود، تصریح کرد: در نشست‌های آموزشی روحانیون تذکرات و آموزش‌های لازم را به زائران حج ارائه خواهند داد.
امسال 86 هزار 500 زایر ایرانی برای انجام مناسک حج راهی عربستان خواهند شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج