جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران با اشاره به حضور مستشاری نیروهای نظامی ایران در جبهه‌های مقاومت سوریه و عراق اظهار کرد: با تدابیر رهبر انقلاب و حضور رزمنداگان اسلام به ویژه فرماندهی نیروی قدس سپاه لانه‌های عنکبوتی کفار در موصل و حلب فرو ریخت.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار عبدالله عراقی جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران صبح امروز (چهارشنبه) در مراسمی که به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای از سوی نیروی زمینی سپاه پاسداران برگزار شد به بیان بخش‌هایی از نبرد حضرت علی (ع) با عمر بن عبدود در جنگ خندق پرداخت و خاطرنشان کرد: هفدهم شوال به عنوان یک نقطه عطف در تاریخ اسلام به ویژه در تاریخ شیعیان ایران برجسته شده است. در این روز در جریان جنگ خندق با پیشنهاد سلمان محمدی (سلمان فارسی) سپاه اسلام در اطراف مدینه گودالی حفر کرد تا دسترسی سپاه کفر به شهر پیامبر (ص) سلب شود.

وی افزود: سپاه کفر که نیروی بسیار عظیمی را سازماندهی و مسلح کرده بودند به دنبال نفوذ به شهر مدینه بودند و در نهایت یکی از پست‌ترین فرماندهان این سپاه به نام عمر بن عبدود توانست از خندق عبور کند و به سپاه اسلام برسد. او پس از رویارویی با سپاه اسلام شروع به رجزخوانی کرد و در پاسخ به رجزخوانی‌های او پیامبر اسلام (ص) از سپاه خود خواست تا او را به درک واصل کنند. در این بین و در شرایطی که مدعیان و بزرگان اقوام‌ و قبیله‌ها فرار کردند حضرت علی (ع) سه مرتبه برای مقابله با عمر بن عبدود اعلام آمادگی کرد.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: زمانی که نبرد حضرت علی (ع) با عمر بن عبدود رو به پایان بود، هنگامی که حضرت علی (ع) می‌خواست سر او را جدا کند وی آب دهان به سمت حضرت پرتاب کرد. در این زمان حضرت علی (ع) مقداری تأمل کرد تا خشمشان از این موضوع فروکش کند سپس سر حریف خود را از تن جدا کرد.

وی با بیان اینکه گاهی با کشته شدن یک نفر از جبهه کفار آن جبهه شکست می‌خورد، اظهار کرد: دیروز نیز مانند صدر اسلام بسیاری از تحلیلگران می‌گفتند که سوریه و عراق 6 ماه بیشتر دوام نمی‌آورند اما با تدابیر رهبر عزیز انقلاب و حضور مستشاری رزمندگان اسلام و به ویژه حاج قاسم سلیمانی که امروز دنیا به وجودشان افتخار می‌کند، لانه‌های عنکبوتی کفار در موصل و حلب فرو ریخت و این لانه‌ها در آینده نیز یک به یک فرو خواهد ریخت به شرط آنکه ما دینداری خود را حفظ و از ارزش‌های خود دفاع کنیم.

عراقی در پایان با تأکید بر اینکه مردانگی، فتوت، شجاعت و ایثار را همگی از علی (ع) به ارث برده‌ایم، به بیان گزارشی کوتاه از عملکرد هیأت ورزشی نیروهای مسلح پرداخت و خاطرنشان کرد: امروز حدود 20 هزار نفر در نیروهای مسلح در حال انجام ورزش‌های باستانی هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج