رئیس دیوان عدالت اداری گفت که درباره سند ٢٠٣٠ شکایتی در این دیوان مطرح شده و در حال بررسی مقدماتی هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام محمدکاظم بهرامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره پرونده بورسیه‌ها که رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار مسوولان عالی قضایی با معظم له فرمودند این موضوع آنطور که باید پیگیری نشد، گفت: تا چند روز قبل که بررسی کردیم، 477 نفر در این رابطه شکایت کرده بودند.

رییس دیوان عدالت اداری بیان کرد: کلیه افرادی که احساس می کنند در رابطه با مسایل بورسیه متضرر شده‌اند، می توانند به دیوان عدالت مراجعه کرده و دادخواست خود را ثبت کنند.

وی افزود: بنا داریم این پرونده ها را در شعب محدودی تجمیع کنیم تا به صورت فوق العاده به آنها رسیدگی شود تا کل این پرونده ها در مدت معقولی رسیدگی شود.

رئیس دیوان عدالت اداری در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون حکمی هم صادره شده یا خیر؟ تصریح کرد: شاید به صورت موردی حکم صادر شده باشد، اما می خواهیم به طور کلی و یکجا سامانی به این پرونده ها داده شود.

بهرامی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه با توجه به حجم زیاد شکایت ها، آیا به این پرونده ها در دیوان عدالت رسیدگی می شود؟ افزود: این پرونده ها در هیات عمومی رسیدگی نمی شود بلکه به صورت موردی رسیدگی می شود. ما بر اساس مقررات موجود، به صورت جامع رسیدگی کرده و تصمیم قانونی اتخاذ می شود.

بهرامی در خصوص شکایت علیه قراردادهای نفتی و اینکه دستور موقت صادر شده است یا خیر گفت: گاهی افراد درخواست صدور دستور موقت می کنند، اما با بررسی در این پرونده، ضرورت دستور موقت احساس نشد ؛ البته هنوز حکم صادر نشده ولی فکر می کنم شکایتش منتفی باشد.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود در ارتباط با سند 2030 به دیوان عدالت شکایت رسیده است، گفت: شکایت مطرح شده اما در حال بررسی مقدماتی هستیم که نوعا در اینگونه موارد انجام می شود. در این ارتباط نیز در حال انجام استعلام و منتظر نتایج آن هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج