نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با انتشار یادداشتی، نسبت به مفاسد قراداد ساعت 15 امروز که قرار است میان ایران و شرکت توتال فرانسه برای فاز 11 پارس جنوبی امضا شود، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا زاکانی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، باانتشار یادداشتی در کانال تلگرامی خود، از انعقاد قراردادی با فرانسوی ها خبر داد که قرار است امروز امضا شود؛ وی در این یادداشت، نسبت به اشکالات و مفاسد این قرارداد هشدار داده است.

در این یادداشت آمده است:

«هوالحق

خبرگزاری دولتی ایرنا اعلام کرد شرکت توتال قرارداد 5 میلیارد دلاری با ایران امضا خواهد کرد.

۱. این قرارداد در قالب IPC یا سری قراردادهای جدید نفتی و گازی با این شرکت بدسابقه و خیانت کار به ملت ایران منعقد خواهد شد.

۲. اینجانب متن هفتاد صفحه ای انگلیسی قرار داد IPC را سال قبل در نشستی خبری به اصحاب رسانه دادم و تاکید نمودم، ده ها قرار داد ننگین و فساد آلود کرسنت از آن جوانه خواهد زد.

۳. با مطابقت متن اصلی با مصوبه دولت جناب آقای روحانی در خصوص IPC که فقط 13 صفحه بود!!! به خطاهای فاحش آن اشاره کردم و اجرای آن را خیانتی بزرگ در حق منافع ملی خواندم.

۴. طبق معمول رسانه ها و افراد بی اطلاع، سیاست زده یا قلم به مزد فحاشی را شروع کردند ولی با فراگیر شدن اعتراضات پیرامون این نوع قراردها، جناب آقای مهندس جهانگیری رسما اعلام نمودند، دولت با بررسی مجدد 150 اشکال(تعجب نکنید عدد صد و پنجاه درست است ) را از متن 13 صفحه ای مصوبه دولت رفع کرد ولی پس از آن آقای کاردُر مدیرعامل شرکت نفت رسماً در سخنرانی خود در باشگاه نفت اعلام کرد که اشکالات شکلی رفع شده و روح قرارداد پابرجاست.

۵. با دقت مجدد معلوم شد اشکالات باقی است و اشکالات مبنایی این نوع قرار داد از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی به آقای زنگنه تذکر داده شد و درخواست اصلاح صورت گرفت و رهبر فرزانه انقلاب هم در سخنرانی رسمی اعلام کردند که تا این اشکالات رفع نشده دولت قراردادی امضاء نکند.

۶. طبق اخبار امروز ساعت 15 قرار است که مسوولان شرکت توتال به ایران بیایند و همان قرارداد معیوب را بدون رفع اشکالات گرفته شده از سوی متخصصین بویژه رعایت تذکرات رهبری معظم انقلاب برای فاز 11 پارس جنوبی امضاء نمایند.

۷. زشت تر اینکه این اقدام غیرقانونی توسط آقای زنگنه در زمانی رقم می خورد که فرانسه همه ظرفیت های خود را در اختیار خائنین به کشور و داعش های ایرانی یعنی گروهک منافقین قرار داده تا بر علیه ملت ایران توطئه نمایند.

۸. امروز مهمترین وظیفه برعهده نمایندگان مجلس و مسئولان دستگاه های نظارتی کشور و همه افراد علاقه مند به پیشرفت ایران است که باید جلوی این اقدام ناصواب را بگیرند.

۹. در امر آتش به اختیار قرار شد هرکجا قرارگاه و مرکز فرماندهی در کشور مختل بود، جوانان فکور و با همت، اقدامات ابداعی، تمیز و خودجوش خود را انجام دهند؛ متاسفانه قرارداد IPC محصول این دست اختلالات است، هر کس سکوت کند فردا در برابر نسل های آینده ایران عزیز و فراتر از آن در پیشگاه الهی پاسخی نخواهد داشت.

۱۰. دوست داران انقلاب اسلامی، عزیزان میهن دوست و تلاشگر برای سربلندی ایران، سروران علاقه مند به پاکی و صداقت، بزرگواران خیرخواه برای جوانان و آینده این مرز و بوم اینجا موضوعی اصلی است نه فرعی، وقت آتش به اختیار، فریاد کشیدن و اقدام مناسب است و آتش بس، هر چند یک طرفه جایز نیست.

پس بسم الله.»

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج