رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بررسی موضوعات امنیتی در مشهد مقدس به دلیل جایگاه والا و بالایش در جهان اسلام و کشور به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری موج، علاء الدین بروجردی در دیدار با استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در چارچوب وظیفه نظارتی خود هر چند مدت یک بار، سفرهای استانی را با اولویت استان‌های مرزی در برنامه کاری خود داشته و دارد.

وی با بیان این که در دور جدید از سفرهای استانی توفیق حاصل شد تا با تعدادی از اعضای کمیسیون به مشهد مقدس سفر کنیم، افزود: نخستین اقدام این کمیسیون برگزاری شورای تامین است که در آن مجموعه مسائل امنیتی استان بررسی می شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی موضوعات امنیتی در مشهد مقدس به دلیل جایگاه والا و بالایش در جهان اسلام و کشور به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بروجردی ادامه داد: یکی از چالش هایی که مدت‌هاست گریبانگیر این کلانشهر مذهبی شده، حاشیه نشینی است که برای اشراف و اطلاع کامل از مشکلات موجود در این پهنه‌ها، بازدید میدانی صورت خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: تلاش ما بر این است که کاستی های احتمالی در حوزه های امنیتی و موضوعات مرتبط با حاشیه نشینی را احصا کرده و برای حل آن ها برنامه ریزی و اقدام مناسب، انجام دهیم.

همچنین در ابتدای این جلسه استاندار خراسان رضوی و اعضای شورای تامین، گزارشی از اقدامات صورت گرفته، نیازها و مطالبات حوزه کاری خود را ارائه کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج