نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با بیان این که قدرت موشکی جمهوری اسلامی یکی از پشتوانه های کلیدی اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی است تاکید کرد: باید در جهت تحکیم و افزایش این قدرت از همه ظرفیت خود استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج ، حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد  در حاشیه آیین گرامیداشت شهدای هفتم تیر در جمع خبرنگاران در زمینه قدرت موشکی ایران اظهار داشت: تمام مسئولان نظام در قوای سه گانه بر این معنا اتفاق نظر دارند که نظام مقدس جمهوری اسلامی باید در مرز قدرت نظامی و دفاعی قرار داشته باشد؛ قدرت دفاعی بازدارنده که هیچ دشمنی هیچگاه کمترین جسارت و تعرض به مرزهای زمینی، هوایی و دریایی ما را نداشته باشد.

وی افزود: قدرت موشکی جمهوری اسلامی یکی از پشتوانه های کلیدی اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی است و باید در جهت تحکیم و افزایش این قدرت از همه ظرفیت خود استفاده کنیم.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص ضرورت وحدت و انسجام در کشور با توجه به برخی اظهارات 'دشمن شاد کن' اظهار داشت: وحدت، امروز در حول عمود اقتدار و رهبری نظام معنا پیدا می کند و همه کسانی که خود را به اسلام و رهبری نظام متعهد می دانند باید در چارچوب رهنمودها و بیانات و نقشه راهی که معظم له ارائه فرمودند حرکت کنند.

ابوترابی فرد گفتن: معظم له در سخنان روز عید فطر صریحا تبیین فرمودند که باید همه نیروهای انقلاب در عرصه های فرهنگی فعال باشند و در چارچوب قانون، نظام و اخلاق، راه را برای افزایش وحدت ملی هموار کنند.

وی در پاسخ به سوال دیگر ایرنا در خصوص دولت دوازدهم با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: همیشه رمز اقتدار دولت در چند اصل است؛ اولا باید نیروهایی که برای مدیریت کلان کشور انتخاب می شوند از بالاترین سطح از ایمان و تعهد به ارزش ها و مبانی انقلاب برخوردار باشند. وفادار به اصول و ارزش هایی باشند که هویت اسلامی و انقلابی ملت ما با آن گره خورده است. 

ابوترابی فرد اضافه کرد: ثانیا باید از دانش و تجارب مدیریتی لازم برای انجام شایسته وظایف و ماموریتی که به عهده دارند برخوردار باشند.

وی افزود: ثالثا باید از بالاترین ظرفیت و حمایت و پشتیبانی مجلس شورای اسلامی بهره مند باشند لذا برای رسیدن به این ظرف از حمایت و پشتیبانی، لازم می دانم که رئیس جمهور محترم با رایزنی با رئیس و روسای کمیسیون های تخصصی مجلس راه را برای معرفی بهترین ها که از نظر مبانی فکری و دانش و تجارب مدیریتی و انگیزه و امید در سطح قابل قبولی هستند هموار کنند و امیدوارم از نشاط جوانی لازم هم برای انجام شایسته ماموریت ها بهره مند باشند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج